Fotoaparatai ir jų tipai: kokį pasirinkti pradedančiajam?

Fotoaparatai ir jų tipai: kokį pasirinkti pradedančiajam?

Šiais laikais išmanieji telefonai stebina įspūdingomis fotografavimo galimybėmis, todėl daugelis apsiriboja jų kameromis. Visgi, nusprendus į fotografiją pasigilinti labiau, galiausiai tokios kameros „išaugamos“ ir pradedama ieškoti atskiro fotoaparato. Jei susidūrėte su tokia situacija, tačiau fotografijos srityje save vis dar laikote pradedančiuoju, pirmiausiai turėsite susipažinti su skirtingais šių prietaisų tipais ir jų trūkumais bei privalumais. Apie juos šį kartą ir pakalbėsime.

 

Skaitmeniniai fotoaparatai

Šis fotoaparatų tipas turėtų būti pažįstamas net ir tiems, kurie neplanuoja tapti fotografais – prieš keliolika metų būtent su šiais prietaisais užfiksuodavome įsimintiniausias kasdienybės ar kelionių akimirkas. Jie nereikalauja didelių išlaidų ir yra pakankamai kompaktiško dydžio. Be to, fotoaparatą išjungus, objektyvas sulenda atgal į korpusą, tad tokį prietaisą labai patogiai galima pasiimti kartu su savimi.

Visgi, mažesnis dydis priverčia atsisveikinti ir su tam tikromis ypatybėmis. Tokie fotoaparatai dažnu atveju gali pasiūlyti pakankamai kuklų priartinimą, o aukšta nuotraukų kokybė garantuojama esant geram apšvietimui. Dėl šių priežasčių toks tipas nėra tinkamas profesionalams. Visgi, jeigu neturite didelių užmojų ir norite tokią veiklą „pasimatuoti“, verta pagalvoti ir apie tokį prietaisą. Nesuklysite, jei paieškosite premium klasės skaitmeninio fotoaparato: tokie modeliai aprūpinti didesniais jutikliais, tad jų siūloma kokybė yra artimesnė žemiau aptariamiems tipams. Žinoma, už ją reikės susimokėti papildomai.

 

Veidrodiniai fotoaparatai

Šio tipo fotoaparatai turėtų būti pažįstamiems tiems, kurie nemėgsta ieškoti kompromisų. Tokie prietaisai suteikia galimybę užfiksuoti išskirtinai aukštos kokybės vaizdus ir suteikia daug erdvės eksperimentams. Turėsite galimybę koreguoti praktiškai visus nuotraukų parametrus, pritaikydami juos atitinkamai situacijai. Be to, bus galimybė keisti objektyvus: jeigu ateityje nuspręsite įsigyti modernesnį objektyvą, nereikės keisti viso fotoaparato. Tokį pavadinimą jie pelnė dėl to, jog turi integruotą veidrodėlį, kuris iš objektyvo ateinančią šviesą nukreipia į akutę – per ją objektus matysite taip, kaip jie atrodys nuotraukoje.

Šis tipas ypač mėgstamas profesionalų, tad galima ginčytis, ar tai būtų tinkamiausias pasirinkimas pradedantiesiems. Reikės paskirti nemažai laiko, kad perprastumėte visas tokių fotoaparatų funkcijas, o be to, teks apsiprasti su didesniu dydžiu ir nepagailėti didesnių išlaidų. Tačiau jeigu esate pasiryžę mokytis, tai bus ilgalaikė investicija. Be to, galima rasti ir paprastesniais parametrais pasižyminčių veidrodinių fotoaparatų – spauskite čia, jeigu norite juos apžiūrėti.

 

Sisteminiai fotoaparatai

Galima sakyti, kad šio tipo fotoaparatai yra tarpinis variantas tarp tų, kuriuos aptarėme prieš tai. Savo galimybėmis jie labiau primena veidrodinius fotoaparatus. Tiesa, juose nėra naudojamas veidrodis, o vaizdas matomas per elektroninį ekranėlį. Galbūt kokybė nebus identiška, tačiau šiuose fotoaparatuose galėsite rasti įvairių papildomų funkciją, o be to, bus suteikiama galimybė keisti objektyvus ir tokiu būdu šiuos prietaisus pritaikyti skirtingoms fotografijos rūšims. Tačiau nepaisant visų šių galimybių, savo dydžiu sisteminiai fotoaparatai yra artimesni skaitmeniniams, tad jų naudojimas bus kur kas patogesnis – dėl to ir pirmieji bandymai turėtų būti sklandesni.

Reiklūs fotografijos entuziastai galėtų įžvelgti įvairių trūkumų, tačiau pradedantiesiems jie neturėtų būti aktualūs. Šis tipas tikrai turėtų patikti daugeliui iš jų – tuo labiau, kad ir kainos prasme šie modeliai yra patrauklesni nei veidrodiniai. Platų tokių fotoaparatų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje arba paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/skaitmeniniai-fotoaparatai/f/all/sisteminiai-fotoaparatai.

Susipažinę su visais šiais fotoaparatais, pakankamai lengvai turėtumėte nuspręsti, kuris iš jų Jums bus tinkamiausias. Svarbiausia išsigryninti, ar fotografija bus tik retkarčiais prisimenamas hobis, ar visgi turite didesnių ambicijų.

PARTNERIO TURINYS
2023 rugpjūčio 29 d.