Gyvojo klasiko Quentino Tarantino kultinis „Bulvarinis skaitalas“ sugrįžta

Gyvojo klasiko Quentino Tarantino kultinis „Bulvarinis skaitalas“ sugrįžta

Kas domisi kinu, puikiai atsimena dar XX a. pabaigoje ekranuose pasirodžiusį ir iškart kultiniu tapusį režisieriaus Quentino Tarantino filmą „Bulvarinis skaitalas“ („Pulp Fiction“, 1994). Kiekviena karta šį filmą atranda iš naujo, o pirmieji jo žiūrovai, mielai jį pažiūri ne po sykį. „Skalvijos“ kino klasikos vakarų cikle „Bulvarinis skaitalas“ bus rodomas nuo balandžio 23 d. šešis sekmadienius iš eilės.

  1. Tarantino sukūrė filmą, kuris buvo savotiškas iššūkis visam kino pasauliui. Ne visi iškart suprato, kiek rimtai žiūrėti į šį kraujo upeliais pasruvusį filmą, kur „blogiukai“ kelia simpatiją, kai ne iki galo aišku, ar čia talentinga parodija, ar nevykęs trileris.

Kanų festivalyje „Bulvarinis skaitalas“ pelnė „Auksinę palmės šakelę“, „Oskarą“ tegavo vieną – už scenarijų, FIPRESCI prezidentas Derekas Malcolmas filmą pavadino „pigiu trileriu“, tačiau dauguma kino žmonių jį įvardino kaip metų filmu, o žiūrovai „Bulvarinio skaitalo“ dialogus įterpdavo į savo pasakojimus. „Matyt, čia humoro jausmo klausimas ir dar – sugebėjimas atskirti novatoriškumą, kylantį iš pačių banaliausių dalykų“, tuo metu rašė kino kritikas Saulius Macaitis. O ir pats režisierius į tokius skirtingus kritikų ir publikos vertinimus yra atsakęs: „Aš nekuriu filmų, kurie žmones suartina. Aš kuriu filmus, kurie juos skiria.“

  1. Tarantino savo kino mokytoju vadina prancūzų Naujosios bangos režisierių Jeaną-Lucą Godardą, kurio filmas „Pamišėlis Pjero“ visai neseniai buvo rodytas „Skalvijos“ kino centre rengiamuose Kino klasikos vakaruose. „Pamišėlis Pjero“ ir „Bulvarinis skaitalas“ neretai lyginami dėl drastiškai komiškų kriminalinių momentų, kitų filmų citavimo ir parodijavimo.

Filme vaidina garsūs kino aktoriai Johnas TravoltaUma ThurmanSamuelis L. Jacksonas, Bruce‘as Willisas. Vieniems tai buvo ryški pradžia karjeroje, kitiems – proga kino pasauliui priminti apie save. Suvaidinęs gangsterį Vincentą, tuo metu primirštas J. Travolta susigrąžino šlovę. Vincento (Johnas Travolta) ir Mijos (Uma Thurman) šokį filme galima drąsiai vadinti viena ryškiausių scenų, tapusių ne tik filmo, bet ir Travoltos vizitine kortele. Nors po filmų „Šeštadienio nakties karštligė“ („Saturday Night Fever“, 1977) ir „Briliantinas“ („Grease“, 1978) Travolta jau garsėjo šokių sugebėjimais, tačiau Q. Tarantino tvirtino šios scenos nerašęs specialiai Travoltai, bet prisipažino: „Kai jis buvo pasirinktas, pamaniau: „Nuostabu. Pamatysime Johną šokantį. Turėsime visa, kas geriausia.“

Ištrauka iš filmo, „Šokio scena“: https://www.youtube.com/watch?v=WSLMN6g_Od4

„Bulvarinis skaitalas“ bus rodomas „Skalvijos“ kino centre balandžio 23 d. (pristatys kino kritikas Justas Rožėnas), 30 d. (pristatys kino kritikas Narius Kairys), ir keturis gegužės sekmadienius – 7 d. (pristatys kino kritikė Izolda Keidošiūtė) 14, 21, 28 d.

Daugiau www.skalvija.lt

2017 balandžio 19 d.