Kaip pasirinkti asmeninį trenerį?

Kaip pasirinkti asmeninį trenerį?

Apie sporto naudą žino daugelis: padidėjęs darbingumas, ištvermė, energija, geresnis miegas, nuotaika, sumažėjusi įvairių ligų rizika ir pan. Taip pat daugelis sportuojančių žmonių yra susipažinę su skirtingomis sporto rūšimis tam, kad atrastų labiausiai patinkantį judėjimo būdą. Vis dėlto, vienas populiariausių sportavimo būdų jau daugelį metų išlieka reguliarus vaikščiojimas į specializuotus klubus, sporto sales, pasitelkus asmenines sporto programas. Individualios sporto bei mitybos programos yra sudaromos profesionalių specialistų, kurie įvertina sportuojančio sudėjimą, tikslus, kasdienius įpročius ir kitus elementus, kurie yra svarbūs norint pasiekti kuo geresnių rezultatų. Pastebima, jog renkantis sporto klubą,  didžiausią įtaką turi klubo lokacija. Daugelis renkasi arčiau namų ar darbovietės esančias sporto sales, tačiau kaip pasirinkti asmeninį trenerį, juk kiekviename klube jų dirba ne vienas? Verta paminėti, jog kvalifikuotų sporto trenerių paslaugos kainuoja papildomai, jų sudaromi sporto treniruočių planai, priežiūra apsilankymų sporto klube metu nėra įskaičiuota į bendrą abonemento kainą. Taigi, turint didelį norą sportuoti kartu su trenerio priežiūra, pagal specialiai jums sudarytą programą, piniginę reikės praverti plačiau. O jeigu turimų santaupų nepakanka? Platesnė informacija apie finansavimą brangiau kainuojančių paslaugų įsigijimui pateikiama paskolų banko tinklapyje. Kartais gali pasirodyti, jog surasti kvalifikuotą sporto trenerį – užduotis ne iš lengvųjų, todėl pateiksime patarimus, kurie šią užduotį gali palengvinti.

 

Pastebima tendencija, jog asmeninių trenerių poreikis didėja. Jeigu anksčiau su asmeniniais treneriais dirbdavo tik profesionaliai sportuojantys asmenys, metams bėgant šias paslaugas ėmė užsakyti sporto naujokai, kadangi susigaudyti tarp gausybės treniruoklių sporto salėje yra sudėtinga. Nors pamokyti, kaip naudotis vienais ar kitais treniruokliais gali kartu su jumis sportuojantys draugai, kolegos, tačiau profesionali priežiūra sportą gali paversti kur kas efektyvesniu. Mitas, jog daug medalių ir taurių sportinėse varžybose iškovoję sportininkai yra tokie pats geri treneriai, nors išimčių, žinoma, kad yra. Tačiau atkreipkite dėmesį, ar toks asmuo turi daug patirties mokyti kitus, turi kvalifikaciją, ar visgi, jo specializacija yra ruošimasis tam tikros sporto rūšies varžyboms.

 

Rekomendacijos ir teigiami atsiliepiami yra vienas populiariausių būdų, kuomet į asmeninius trenerius kreipiasi norintys išmokti taisyklingai sportuoti bei pasiekti rezultatų asmenys. Nepasitikėkite reklama, matoma internete ir trenerio internetiniame puslapyje nesančiais klientų atsiliepimais. Šiais laikais užsisakyti reklamuojamą skelbimą yra išties paprasta, tačiau geri atsiliepimai apie trenerius, sklindančius iš lūpų į lūpas, kalba kur kas daugiau negu vaizdinga reklama internete. Kai kurie aukšto lygio kvalifikuoti sporto treneriai neturi asmeninių paskyrų socialiniuose tinkluose, nėra linkę reklamuotis, kadangi ilgametė darbo patirtis jiems suteikė galimybę suburti pastovių klientų ratą. Tiesa, daugelį metų patirties turinčio asmeninio sporto trenerio paslaugos gali kainuoti kur kas brangiau negu pradedančiojo veiklą, tačiau kokybiškos paslaugos, kaip ir kokybiški daiktai, avalynė ar drabužiai, visuomet kainuoja didesnius pinigus. 

 

Jeigu jaučiate, kad norite kreiptis į jūsų pasirinktą asmeninį sporto trenerį, pirmojo susitikimo metu atkreipkite dėmesį į jo bendravimą, bendradarbiavimo pobūdį, dėmesį, kurį treneris jums skiria, ar aiškiai suformuluoja užduotis, bendrauja maloniai ir pan. Kadangi su treneriu dirbsite kiekvieną savaitę, svarbu, kad su juo jaustumėtės užtikrintai, saugiai, bendrautumėte draugiškai, etiškai ir išvengiant pykčių. Pasikliaukite pirmuoju susitikimo įspūdžiu ir atradę profesionalų asmeninį trenerį, nusiteikite pozityviam ir kokybiškam laiko leidimui sporto salėje. 

2019 lapkričio 21 d.