Ar žinojai? Įdomiausi faktai apie filmą „motina!“

Ar žinojai? Įdomiausi faktai apie filmą „motina!“

Kiekvieno savo filmo pasirodymu audrą visuomenėje sukeliantis režisierius Darrenas Aronofsky, regis, būtent to ir siekia. „Mėgstu mesti granatą į pop kultūrą ir žiūrėti kas iš to bus“, – viename interviu savo elgseną pakomentavo vyras, užkariavęs gražuolės Jennifer Lawrence širdį. Spalio 27-ąją Lietuvoje pradedamas rodyti dar vienas režisieriaus filmas, kurio išsijuosę laukia visi jo talento gerbėjai. Kaip visuomet, vyras nevengia šokiruoti, stebinti ir priimti nepopuliarių sprendimų, apie kuriuos ir pasakojame.

 

1. Filmo scenarijų režisierius Darrenas Aronofsky parašė vos per penkias dienas. „Mane tiesiog pagavo įkvėpimas“, – tikina jis. Iki šiol vyras idėjas filmams brandindavo po kelerius metus, pavyzdžiui „Juodąją gulbę“ režisierius kūrė dešimtmetį.

2. Reklaminėje kampanijoje D. Aronofsky laužė standartus – jis siekė, kad juostos pavadinimas prasidėtų mažąja raide ir baigtųsi šauktuku bei atsisakė žiniasklaidai pasakoti apie filmą. Šį pažadą vyras sulaužė tik po to, kai filmas pasirodė didžiuosiuose ekranuose.

3. Venecijos kino festivalyje „motina!“ pelnė ypač dviprasmiškus vertinimus – po pirmosios peržiūros vieni žiūrovai įnirtingai švilpė, kuomet kiti net kelias minutes aktyviai plojo ir reiškė simpatijas.

4. Filmuojant šią juostą 27-erių aktorė Jennifer Lawrence ir 48-erių režisierius D. Aronofsky ėmė susitikinėti. Kalbama, jog pora jau ruošiasi vestuvėms.

5. Filme nėra garso takelio. Režisieriaus teigimu tai – J. Lawrence nuopelnas. „Ji tokia puiki ir taip natūraliai užpildo visą filmą, jog jai nebereikia jokio garso takelio“, – mylimąją liaupsina režisierius.

6. Filme vaidina du Oskarų laureatai – J. Lawrence ir Javier Bardem bei net trys šiam apdovanojimui nominuoti aktoriai: Ed Harris, Kristen Wiig ir Michelle Pfeiffer.

7. Aktorė M. Pfeiffer prisipažino, jog pirmąsyk perskaičiusi scenarijų ji jo paprasčiausiai nesuprato. Galiausiai vis vien sutiko vaidinti, kadangi jos herojė jai pasirodė esanti įdomi.

8. Viso filmo metu jokiomis formomis nėra minimas nei vieno personažo vardas.

9. Tai – pirmas Darren Aronofsky filmas, kuriame nepasirodo jo mėgstamas aktorius Mark Morgolis, vaidinęs visuose režisieriaus filmuose nuo jo debiuto didžiajame kine (“Pi”, 1998).

10. Nors filme vaidina sutuoktinių porą, realiame gyvenime tarp aktorių Jennifer Lawrence ir Javier Bardem egzistuoja net 21-erių metų skirtumas.

11. „motina!“ nufilmuota šiais laikais ypač ekskliuzyviniu laikomu formatu – 16mm juosta.

 

Anot spalio 27-ąją pasirodysiančio filmo „Motina!“ siužeto, jaunavedžiams (akt. Jennifer Lawrence ir Javier Bardem) įsikūrus dideliame užmiesčio name, įsimylėjėliai mėgaujasi laime ir imasi kurti svajonių būstą. Ramią kasdienybę sudrumsčia sykį ant namų slenksčio išdygę paslaptingi nepažįstamieji (akt. Ed Harris ir Michelle Pfeiffer), kurių pasirodymas ne tik sugriauna namuose tvyrojusią ramybę, tačiau ir tampa išbandymu jaunavedžių santykiams. Ar įsimylėjėliams pavyks išgelbėti idiliška atrodžiusią santuoką? O galbūt visa tai tebuvo iliuzija?..

 

Filmo anonsas

 

 

Daugiau informacijos
www.kinokodas.lt

2017 spalio 26 d.