Kaip apsaugoti terasą nuo nepalankaus oro

Kaip apsaugoti terasą nuo nepalankaus oro

 

Lietuvoje šiltasis metų laikas trunka gana trumpą laiką, negana to vasaros orai gali būti gana permainingi, todėl verta pagalvoti kokie sprendimai suteiktų galimybę terasa naudotis kuo ilgesnį laiką. Terasa bus funkcionali ir jauki, jei pasirūpinsite ne tik kokybiškomis medžiagomis, profesionaliais montavimo darbais, bet gerai apgalvosite ir įrengimą. Tinkamai įvertinus savo poreikius ir paieškojus individualiai situacijai tinkamiausių sprendimų terasą paversite tobula poilsio oaze.

 

Terasos stoginė

Terasą dengianti pastogė suteiks bene patikimiausią apsaugą nuo lietaus, sniego bei tiesioginių saulės spindulių. Kas kart užlijus lietui neteks nuogąstauti dėl terasoje esančių baldų bei kitų drėgmei jautrių daiktų. Apsauga nuo drėgmės bei saulės ne tik suteiks daugiau komforto, bet ir saugos terasos lentas nuo pažeidimų. Stogeliai gali būti įvairiausios konstrukcijos bei skirtingų medžiagų: medienos arba aliuminio karkaso, skaidraus arba tonuoto grūdinto stiklo, polikarbonato, bituminių čerpių ar su kita  danga. Jums tereikia išsirinkti kuris variantas tinkamiausias pagal jūsų terasos lokaciją, lūkesčius bei biudžetą.

 

Lauko roletai ir užuolaidos

Mėgstantiems maksimalų komfortą patiks lauko roletai, kurie suteiks dar didesnę apsaugą nuo vėjo, kritulių ar kaitrių saulės spindulių. Pasisedėjimo terasoje nereiks perkelti į vidų, net užklupus vasaros liūčiai ar pakilus vėjui. Lauko užuolaidos be savo praktinės funkcijos, terasai suteiks jaukumo ir rafinuotumo.

 

Markizės

Jei neketinate skirti didesnio biudžeto terasos stoginės įrengimui, kur kas pigesnė ir paprastesnė alternatyva gali būti markizės. Terasines markizes galėsite išskleisti bei suskleisti pagal poreikį, todėl apsaugą nuo lietaus ar saulės kaitros turėsite tik tada kai jos prireiks. Markizės gali būti valdomos tiek rankiniu, tiek automatiniu būdu – nuotolinio valdymo pulteliu ir vėjo arba vėjo ir saulės davikliu. Didelė modelių įvairovė bei platus spalvų pasirinkimas leis terasoje sukurti skoningą ir jaukią aplinką.

 

Lauko skėtis

Jei norite įsirengti funkcionalią terasą neišlaidaudami, tiesiog įsigykite lauko skėtį. Jį galėsite pastatyti būtent toje terasos vietoje, kurioje norite sukurti pavėsį spiginant saulei. Didelė lauko skėčių dizaino bei spalvų įvairovė leis sukurti unikalų ir skoningą terasos aplinką.

Pasirinkimo įvairovė rinkoje išties didelė. Jums tereikia pasvarstyti kuris variantas tinkamiausias jūsų situacijai. Įvairios stoginės ne tik sukuria patogią aplinką, bet ir prailgina terasos naudojimo laiką, nes apsaugo terasines lentas nuo neigiamo drėgmės bei saulės poveikio. Dėl pastarojo niuanso jums neteks nerimauti, jei rinkotės kompozito terasines lentas.

Jei įsirengėte terasą iš kompozito lentų, jums nereikia nerimauti dėl drėgmės ir ultravioletinių spindulių daromos žalos. Jų kokybė, spalva ir kitos savybės nepakis nei nuo tiesioginių saulės spindulių, nei nuo drėgmės ar temperatūros svyravimų. Kompozitas pritaikytos šiauriniam klimatui, todėl sėkmingai atlaikys visus išbandymus. Bet, to terasa net sušlapusi netampa slidi, todėl galėsite saugiai išeiti į terasą net lyjant lietui, nesvarbu bus joje įrengta pastogė ar ne.

2019 gegužės 06 d.