„WhaleSounds“ kviečia į pirmuosius teatrinius nardymus

„WhaleSounds“ kviečia į pirmuosius teatrinius nardymus

Iki šiol muzikiniuose vandenyse nardę judėjimo „WhaleSounds“ (liet. Banginio garsai) nariai spalio 8 d. kviečia į Lietuvos Nacionalinį dramos teatrą, kur įvyks jų teatriniai nardymai „DU TU“.

 

Dvejus metus banginių garsų metaforą “WhaleSounds” nariai naudojo tik muzikinėje scenoje. Tikėdami muzikos apvalymo galia, kurdami neįprastą meditatyvinę atmosferą, praplėsdami garso sampratą bei išlaikydami pusiausvyrą tarp skirtingų muzikinių žanrų, grupės nariai pasižymi inovatyviu kūrybiniu procesu. Atradus netradicinę muzikinę kalbą, “WhaleSounds” nariai nori naujus metodus pritaikyti ir teatro scenoje, skelbdami, jog nuo šiol žiūrovus kvies ne tik į muzikinius, bet ir į teatrinius nardymus. “WhaleSounds” siekia nevaržyti žiūrovų minčių ir kūrybos laisvės ir  kviečia publiką žvelgti į du pasaulius: žemės ir povandeninio, realybės ir svajonės, esaties ir galimybės, lyginimą ir analizę.

 

“Nardymas – neatsitiktinai pasirinkta metafora mano kuriamam teatrui apibrėžti, –  sako grupės “WhaleSounds” įkūrėjas ir spektaklio režisierius Gabrielius Zapalskis. – Panėrus po vandeniu įsibraunama į svetimą erdvę, kitą pasaulį, kuriame negalima ilgai užsibūti. Nardant paneriama į vandenį, jame išbūnama tiek ilgai, kiek įmanoma nekvėpavus, ir vėl išlendama įkvėpti, pasižiūrėti į savo pasaulį, ir tuomet vėl neriama ir smalsaujama žiūrint į povandeninį pasaulį. Taigi nardymas yra trumpos distancijos veiksmas: panėrimas ir išnirimas. Teatre – tai gali būti suvokiama kaip nuolatinis dviejų situacijų lyginimas.”

 

“WhaleSounds” susitikime su teatro žiūrovais bus pristatyti teatriniai nardymai “DU TU”, kuriuose itin paprasta ir kasdienė siužeto linija atvaizduojant pirmąjį vyro ir moters susitikimą, jų elgesį pagal nerašytas visuomenės taisykles ir susipažinimo įtampos sukeltus kuriozus, įtraukia žiūrovą į jam atpažįstamą situaciją. Kūrėjai siekia publiką įtraukti į paprastos situacijos stebėjimą, jos analizę ir grožio bei prasmės paieškas net smulkiausiose detalėse.

 

 

Kūrybinė grupė: Birutė Belada Tauterytė, Eglė Grigaliūnaitė, Gabrielius Zapalskis, Danas Kamarauskas, Karolis Kasperavičius, Jurgis Marčėnas, Sandra Vasilevskaitė, Ignas Lungevičius.

 

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

2017 rugsėjo 29 d.