Kiek kainuoja savaitgalio poilsis gražiausiose Lietuvos vietose

Kiek kainuoja savaitgalio poilsis gražiausiose Lietuvos vietose

Kada paskutinį kartą pirmadienio rytą jautėtės žvalūs ir pailsėję? Vasaros atostogos – dar negreitai, tačiau kokybiškas savaitgalio poilsis gali padėti atgauti jėgas. Ir tam visai nebūtina vykti toli ar išleisti daug pinigų. Lietuvoje – nemažai gražių vietų, siūlančių kokybišką ir nebrangų poilsį.

Kiek gali kainuoti savaitgalio poilsis populiariausiuose Lietuvos kurortuose – Birštone, Druskininkuose, ar pajūryje? Ir kaip pasirinkti Jūsų lūkesčius atitinkantį miestą? Apie poilsio kainas, kurortų ypatybes ir užimtumą pasakoja poilsio pasiūlymų portalo „Noriunoriunoriu.lt“ įkūrėja Diana Šubelko.

 

Savaitgalis Lietuvoje: poilsis pagal biudžetą

Taigi, pradėkime nuo kainų: kokio poilsio dažniausiai galite tikėtis, atsižvelgiant į turimą biudžetą?

Biudžetas dviems: 25-50 EUR

Nors tai – tikrai nedidelė suma, už ją neretai galite įsigyti nakvynę standartiniame kambaryje poilsio namuose ar viešbutyje su pusryčiais. Ko daugiau reikia trumpam savaitgalio ištrūkimui? Šis variantas idealiai tiks tiems, kurie mėgsta aktyvesnį poilsį – nori laiką leisti vaikščiodami gamtoje, apžiūrėti lankytinus kurorto objektus, važinėti dviračiais… Mėgautis buvimu kitame mieste, jį tyrinėti, o vakare sugrįžti į jaukų kambarį ir pasidžiaugti ramybe.

Biudžetas dviems: 51-100 EUR

Tai suma, kurią neretai išleidžiame savaitgalio pramogoms mieste, tiesa? Už tokią sumą Lietuvos kurortuose įsigysite ne tik nakvynę viešbutyje, bet ir kitas papildomas pramogas – pavyzdžiui, pasiplaukiojimą baseine, apsilankymą pirtyse, kitus SPA malonumus… Neretai į šią sumą įeina ir vieno ar keleto kartų maitinimas. Idealus sprendimas ieškantiems atpalaiduojančio ir aktyvaus poilsio balanso: palepinsite kūną vandens ir SPA procedūromis ir dalį laiko galėsite skirti kurortinio miesto ar gamtos pažinimui.

Biudžetas dviems: virš 100 EUR

Toks savaitgalio biudžetas leis pasirinkti liukso kambarį su džiakuzi bei pasimėgauti daugiau malonumų – ne tik baseinų ir pirčių zona, bet ir masažais, purvo voniomis bei kitomis procedūromis. Tai optimalus variantas siekiantiems maksimalaus poilsio per trumpą laiką – specialistai pasirūpina kūną atgaivinančiomis procedūromis, o jūs atsipalaiduojate ir mėgaujatės ramybe.

 

Kurį Lietuvos kurortą pasirinkti?

Bene kiekvienas ras turimą biudžetą atitinkantį sprendimą. Tad pagal ką pasirinkti, kuriame Lietuvos mieste praleisti poilsio savaitgalį? Noriunoriunoriu.lt įkūrėja Diana Šubelko sako, jog šiandien kurortinį turizmą sparčiai vysto dauguma Lietuvos miestų – daugėja ne tik poilsį siūlančių viešbučių, SPA centrų, bet ir visiems prieinamų, nemokamų pramogų. D. Šubelko teigimu, kad ir kokią poilsio programą pasirinktų, svečiai dažniausiai nori ir pasivaikščioti po miestą, pasimėgauti tyresniu oru ir kurorto pramogomis. Dėl to kurortą ir rekomenduojama rinktis atsižvelgiant į aplinkai ir veikloms keliamus lūkesčius.

 

Birštonas – ramiam poilsiui gamtoje

Birštonas – bene daugiausiai žalumos turintis Lietuvos kurortas. Tačiau tai tikrai ne vienintelis šio miesto privalumas.

Kurortas garsėja taikoma unikalia Kneipo sveikatos filosofijos metodika, kuri remiasi 5 elementų sistema:

  1. Vandens terapija
  2. Judėjimo terapija
  3. Vaistažolių terapija
  4. Harmonijos terapija
  5. Sveika mityba

Organizmo grūdinimas vandens procedūromis, specializuotos mankštos, vaistažolių vonios, muzika ir aromaterapija, gydomasis mineralinis vanduo… Terapijos tikslas – pagerinti tiek emocinę, tiek fizinę sveikatą. Beje, tam, kad pajustumėte, kas yra Kneipo terapija, Jums nebūtina rinktis šios programos viešbutyje. Centriniame Birštono parke įrengti Kneipo takeliai, kurių lankymas visiems yra nemokamas. Tiesa, šią pramogą verčiau rinktis ne šaltu oru: turėsite basomis kojomis pereiti akmenimis grįstu taku, vandenyje mirkyti rankas ir kojas.

Ką dar galite nuveikti Birštone?

  • Pasivaikščioti prie vienintelio Lietuvoje mineralinio vandens garinimo bokšto, kur galima mėgautis „jūrinio efekto“ oru, inhaliacijomis po atviru dangumi, šviesos terapija.
  • Besidomintiems istorija, menu turėtų patikti nemažai mieste esančių paminklų, centrinio parko skulptūrų takas, tautodailininkų ir medžio drožėjų puoštas „Atminties takas“.
  • Taip pat Birštone labai išvystytas dviračių turizmas: įkurti prižiūrimi dviračių takai, šios transporto priemonės nuomos punktai.
  • Be abejonės, tokios gražios gamtos apsuptyje rasite ne vieną vietą, kur galėsite tiesiog ramiai sustoti pasigrožėti vaizdu, pasimėgauti ramybe ir grynu oru. Pavyzdžiui, rekomenduojama aplankyti panoraminę aikštelę turinčią Škėvonių atodangą ar Žvėrinčiaus miško takus.

 

Pajūrio kurortai – romantikos mėgėjams

Prie jūros važiuojate tik vasarą? Tikrai daug prarandate! Ne šiltojo sezono metu pajūrys tampa tikra ramybės oaze. Jūros ošimas, pasivaikščiojimas pajūriu, gintaro ar kriauklyčių paieška… Sutikite – skamba romantiškai? O kur dar pajūrio oro nauda. Kaip bebūtų, šiuose kurortuose bus ką nuveikti net ir nepasiilgusiems jūros.

  • Palangoje D. Šubelko rekomenduoja pasivaikščioti Birutės parke, aplankyti gintaro muziejų ar dirbtuves, sezono metu apžiūrėti vienintelį Lietuvoje specializuotą nariuotakojų zoologijos sodą – Insektariumą.

 

Poilsiausite Nidoje?

  • Parnidžio kopa – tiesiog privaloma aplankyti vieta, jos apžvalgos aikštelėje galite stebėti saulėlydį, tiesiog pasimėgauti puikia panorama.
  • Kuršių nerijos nacionalinis parkas, gintaro galerija, skulptūra Vytautui Kernagiui. Tikrai yra ką pamatyti, tačiau svarbiausia – tiesiog pasidžiaugti puikia Nidos atmosfera!

 

Druskininkai – norintiems suderinti poilsį gamtoje su miesto pramogomis

Druskininkai – tikriausiai daugiausia kontrastų ir alternatyvų turintis kurortinis miestas.

  • Dešimtys sanatorijų ir SPA centrų, nuostabi gamta – parkai, dviračių takai, įspūdingą panoramą dovanojantis lynų takas.
  • Taip pat Druskininkuose rasite ir miesto pramogų – aukšto lygio restoranų, kavinių, įspūdingą muzikinį fontaną.
  • Mėgstantys aktyvų laisvalaikį gali laiką leisti slidinėdami sniego arenoje ar pramogaudami vandens parke.

 

Rodos, veiklos užtektų ne vienai savaitei, tiesa? Savaitgalis Druskininkuose bus puikus, jeigu nenorėsite visko iš karto – neužsibrėžkite sau, jog turite apsilankyti daugiau nei dvejose vietose. Juk pagrindinis savaitgalio tikslas – poilsis!

 

Svarbiausia – nusiteikimas atsipalaiduoti

Žinoma, biudžeto klausimas – svarbus, tačiau planuodami savaitgalio poilsį nepamirškite apgalvoti keleto kitų dalykų. Pirmiausia – gera kompanija. Nesvarbu, ar tai būtų antroji pusė, ar geriausia draugė, mama, brolis – poilsiaukite su žmogumi, su kuriuo iš tiesų galite atsipalaiduoti. Pagalvokite, kokio poilsio norite? Masažo ir purvo vonių, aktyvių pasivaikščiojimų, įspūdingų vaizdų, romantikos, poilsį vainikuojančios jaukios vakarienės… Pasirinkimų daugybė, bet tik žinodami, ko norite, pasirinksite tai, kas iš tiesų atitiks jūsų lūkesčius. Svarbiausia – gerai nusiteikite, pasistenkite mintimis atitrūkti nuo darbų, rūpesčių ir iš tiesų pasimėgauti poilsio bei atsipalaidavimo savaitgaliu. Įsitikinsite, koks produktyvus ir efektyvus tampa kokybiškai pailsėjęs žmogus!

 

Prieš kiek laiko reikėtų užsirezervuoti poilsio vietą?

Poilsio pasiūlymų portalo „Noriunoriunoriu.lt“ įkūrėjos Dianos Šubelko teigimu, žmonės šiandien dažniausiai nenori ilgai laukti: savaitgalio išvykos planuojamos prieš keletą dienų ar savaičių. „Tai ne kelių savaičių trukmės atostogos, kurias žmonės gali numatyti iš anksto. Ištrūkti savaitgaliui dažnai nusprendžiama ekspromtu, pajutus didelį nuovargį ar, pavyzdžiui, vaikams išvykus pas senelius ir atsiradus galimybei pabūti dviese. Rinka prie to prisitaikiusi: daugumoje poilsio vietų – SPA centrų, sanatorijų, viešbučių – keletą laisvų vietų dažniausiai rasite likus vos savaitei ar dar trumpesniam laikui. Žinoma, kuo anksčiau planuosite, tuo daugiau galimybių rinktis turėsite“, – sakė D. Šubelko.

2017 kovo 23 d.