Pagerinti regėjimą – misija įmanoma

Pagerinti regėjimą – misija įmanoma

Nemažai asmenų susiduria su įvairiais sveikatos negalavimais, kurie gali būti įgimti genetiškai ar išsivystyti bėgant laikui. Vieni dažniausiai pasitaikančių negalavimų yra susiję su regėjimu. Priežasčių, kodėl silpsta regėjimas yra daug: nuovargis, įtampa, stresas, miego trūkumas, ilgas laiko praleidimas prie kompiuterio ar televizoriaus, netinkamai parinktas apšvietimas dirbant, skaitant, buvimas sausame ore ir pan. Daugeliui pasaulio gyventojų bėgant laikui vystosi tokie regėjimo sutrikimai kaip trumparegystė, katarakta, astigmatizmas, toliaregystė bei kiti. Kaip jau buvo minėta, dalis ligų bei sutrikimų yra įgimti arba paveldėti, todėl jų išvengti pavyksta retu atveju. Tačiau gera žinia ta, kad šiuolaikinė medicina yra ypač pažengusi ir įvairios priemonės gali pagerinti regėjimą arba net jį atstatyti. Pavyzdžiui, akių korekcijos lazeriu procedūra yra populiari ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje kitų valstybių jau ne vienerius metus. Korekcija gali būti atliekama siekiant išgydyti toliaregystę, trumparegystę ar astigmatizmą. Nors šios operacijos netrunka nei pusvalandžio ir pacientas jau tą pačią dieną iš klinikos yra paleidžiamas namo, jos kaina yra priimtina ne visiems. Neturint pakankamo santaupų kiekio, gaukite finansavimą čia ir sužinokite daugiau informacijos apie paskolos sąlygas.   

 

Visame pasaulyje vienos dažniausiai taikomų priemonių, esant būtinybei ir dideliam norui pagerinti regėjimą – akinių bei kontaktinių lęšių įsigijimas. Tiek akiniai, tiek kontaktiniai lęšiai turi būti parenkami gydytojo-oftalmologo ir gaminami, perkami tik pagal individualius parametrus, atsižvelgiant į regos sutrikimus. Tinkamai parinkti akiniai suteikia galimybę ne tik aiškiai matyti, bet ir jaustis komfortiškai. Rinkdamiesi akinius, atkreipkite dėmesį į šių savybes kaip konstrukcija, danga, galinti pasižymėti atsparumu įbrėžimams, skaidrumu, komfortu, apsauga nuo UV spindulių ir pan.

 

Jeigu siekiama įsigyti ne akinius, o kontaktinius lęšius, vieni populiariausių ir labiausiai pirkėjų pamėgtų yra minkštieji, hidrogeliniai silikoniniai lęšiai. Gydytojo kabinete atliekant regėjimo patikrą, specialistas visuomet įvertina regėjimo būklę, parenka tinkamas lęšio dioptrijas, diametrą, rekomenduoja, kokio deguonies pralaidumo, vandens kiekio lęšius individualiu atveju išsirinkti. Visi šie parametrai yra ypatingai svarbūs, nes nuo tinkamo jų parinkimo priklausys regėjimo aštrumas ir komfortas, jaučiamas akyse. Kontaktiniai lęšiai turi skirtingus nešiojimo režimus. Vieni jų skirti tik dienai, kiti – dviejų savaičių nešiojimui, mėnesiui, trims ar net pusės metų laikotarpiui. Gydytojai visuomet suteikia konsultaciją, kokio režimo ir kitų parametrų kontaktinius lęšius individualiu atveju pasirinkti.

 

Jeigu pagerinti regėjimą norima korekcija lazeriu, pirmiausia, gydytojo kabinete yra atliekama akių apžiūra ir visapusiškas tyrimas. Korekcija lazeriu yra tinkama beveik visiems žmonėms, todėl konsultacijos metu aptariamas tolimesnis gydymo planas, suplanuojamas tinkamas pacientui korekcijos laikas. Operacija, kuri trunka apie 15 minučių, galima asmenims, sulaukusiems pilnametystės, tai yra, 18 metų. Vėliausias amžius, kuomet atliekama regėjimo korekcija, yra apie 50 metų. Šis gydymas ypatingas tuo, kad jo rezultatas yra ilgalaikis, tačiau verta paminėti, jog su amžiumi atsirandančių regos pokyčių nenulemia, buvo daryta regos korekcija lazeriu, ar ne. Jeigu iki šiol manėte, kad pagerinti regėjimą ar jį atstatyti gali nedaugelis, klydote. Vos 2-5% žmonių negali būti atliekama lazerinė regėjimo korekcija, kadangi šie turi per ploną rageną, didelį astigmatizmą arba įvairias sunkesnių formų akių ligas. Vadovaujantis gydytojų rekomendacijomis, įvairūs regėjimo gerinimo būdai daugeliui žmonių tampa ryškaus matomo vaizdo, komforto ir geresnės savijautos priežastimi.

2019 gegužės 25 d.