Klaipėdoje startuoja dešimčių tūkstančių gerų žmonių fiesta

Klaipėdoje startuoja dešimčių tūkstančių gerų žmonių fiesta

Daugiau nei 200 muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp kurių garsiausios pasaulio džiazo ir „world“ muzikos žvaigždės, beveik trys dešimtys įvairių muzikinių pasirodymų ir koncertų, meninių projektų, renginių ar seminarų, kelios dešimtys burėmis pasidabinusių laivų bei šimtai džiazuojančius vėjus gaudančių buriuotojų ir, kas svarbiausia, dešimtys tūkstančių Klaipėdą užplūdusių gerą muziką mylinčių gerų žmonių – visa tai jau ateinančią savaitę Lietuvos uostamiestį sudrebinsiantis 23-iasis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

Džiazuojančių burių prieskoniu pagardinta džiazo fiesta šiemet, Klaipėdai minint Lietuvos kultūros sostinės titulu paženklintus metus, truks ir gerokai ilgiau, nei įprastai – visą savaitę. Pirmieji renginiai startuos jau pirmadienį, o į pagrindinius koncertus Kruizinių laivų terminale Klaipėdos pilies džiazo festivalis šiais metais kvies ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį.

Išskirtina, kad 23-iojo festivalio globėja tapo Lietuvos garbės konsulė Naujajame Orleane (JAV) Jacquelyn Sophie Brechtel Clarkson.

 

Muzikos stilių įvairovė

Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorės Ingos Grubliauskienės teigimu, 23-iojo festivalio žiūrovams tradiciškai paruoštas NEMOKAMAS, muzikos stilių įvairove pasižymintis unikalus džiazo ir „world“ muzikos kokteilis bei skaičiuojama, kad iš viso šiemet pagrindiniuose festivalio koncertuose birželio 1-3 dienomis pasirodys daugiau nei 200 muzikantų ir atlikėjų – nuo savo muzikinę karjerą dar tik pradedančių jaunųjų talentų iki garsiausių pasaulio muzikos žvaigždžių.

„Vienas ryškiausių šių metų festivalio programos karūnos brangakmenių – „Grammy“ nominantas, trimitininkas ir dainininkas Till Bronner, – sako I. Grubliauskienė. – Tai vienas garsiausių Vokietijos džiazo muzikantų, kuris nesistengia būti į nieką panašus, jis tiesiog – unikalus! Tai įrodo ne tik jo gebėjimas elegantiškai ir subtiliai balansuoti tarp grojimo trimitu ir dainavimo, bet ir jo išskirtinis talentas sukurti nepakartojamą, saulėtą ir šviesią atmosferą scenoje. Festivalyje Till Bronner pasirodys kartu su savo muzikantų grupe.“

https://www.youtube.com/watch?v=GZasgJjfzrA&feature=youtu.be

Pasinerti į nenuilstamą džiazo ritmą pagrindiniuose festivalio koncertuose taip pat kvies vienas žymiausių Lenkijos bosinės gitaros virtuozų ir džiazo muzikos revoliucionierių Wojtek Pilichowski, nepaprasto talento atlikėjas iš Kroatijos Daniel Čačija, net 30 atlikėjų ir muzikantų sudėties dangiškasis Dublino gospelo choras, būgnininkas, perkusininkas Vern Spevak ir trimito virtuozas David Katz iš JAV, Estijos džiazo elitui priklausančius muzikantus suvienijęs Janno Trump & Trump Conception, Baltarusijos džiazo piratai Chiefs Band, Klaipėdos džiazo orkestras, Gin’Gas, Jazz miniatures ir kt.

„Ateinantį savaitgalį uostamiestyje prognozuojamas ir stiprus, viską „nusiaubiantis“ funk ir soul muzikos uraganas Funk‘n‘Stein“, – juokaudama teigia I. Grubliauskienė.  8 muzikantų grupė iš Izraelio Funk‘n‘Stein – tai absoliutus funk ir soul muzikos fenomenas, dar vadinamas „nesustabdoma funk ritmo mašina“. Per daugiau nei 15 gyvavimo metų išskirtinės charizmos grupė savo neįprastais, tik jiems būdingais, pamišusiai hipnotizuojančiais, originaliais ir gyvais pasirodymais užvaldė nesuskaičiuojamą galybę gerbėjų širdžių ne tik Izraelyje, bet ir už jo ribų.

https://www.youtube.com/watch?v=90qLOoT5oI8

Dar vienas iš šių metų festivalio perlų – charizmatiškoji džiazo atlikėja ir gitaristė iš Prancūzijos Nina Attal, kuriai nėra ribų. Jai tik 25-eri, tačiau ji jau gali pasigirti daugiau nei 1,5 mln. savo vaizdo įrašų peržiūrų ir daugiau nei 500 pasirodymų visame pasaulyje.

Festivalis jau neįsivaizduojamas ir be „Jam session‘ų“, išsiskiriančių savo unikalia aura ir apipintų aibe nepamirštamų legendų. Šiemet jie – klube „Kaštonas“, iškart po pagrindinių koncertų penktadienį ir šeštadienį.

 

Dėmesys jauniesiems talentams

23-iojo festivalio startą pirmadienį paskelbs naujas Klaipėdos džiazo muzikos konkursas „JAZZ talentai 2017”.

Restorano „Pilies uostas“ (Žvejų g. 24) lauko terasos scenoje susirungs beveik 10 geriausių jaunų muzikantų suburtų muzikos grupių iš Lietuvos, Latvijos ir Ukrainos. Juos vertins tarptautinė komisija, tarp kurios narių – vieno žymiausių Ispanijoje Valensijos „Sedajazz“ festivalio organizatorius Francisco Angel Blanco „Latino“, tarptautinio Kijevo džiazo festivalio „Yednist“ vadovas Sergej Grabar, tarptautinio Odesos džiazo festivalio organizatorė Natalia Artnova.

„Dėl daugelio priežasčių Klaipėda pagrįstai yra vadinama Rytų Baltijos Naujuoju Orleanu, tad Lietuvos uostamiesčiui tiesiog privalu tapti ir viena iš pagrindinių jaunųjų muzikantų profesionaliosios karjeros startinių scenų“, – pažymi I. Grubliauskienė.

Naujojo tarptautinio Klaipėdos džiazo muzikos talentų konkurso „JAZZ talentai 2017” nugalėtojams atiteks net 1,5 tūkst. eurų piniginis prizas bei bus suteikta galimybė pasirodyti vienoje scenoje kartu su didžiausiomis pasaulio džiazo muzikos žvaigždėmis pagrindinių festivalio koncertų metu.

 

Aibė kitų džiazuojančių renginių

Trečiadienį festivalis pakvies į poparto kūrėjo, tapytojo, knygų iliustratoriaus, fotografo, muzikanto ir dainų tekstų autoriaus Algio Kriščiūno darbų parodą Baroti galerijoje (Aukštoji g. 1) „Gyvenimo džiazas“. Džiazuojančios dvasios kupino renginio metu suskambs ir BETE SMATE bei Janis Amantovs & friends atliekamos muzikos garsai.

Beje, A. Kriščiūno sukurtas siurrealistinis trimitininkas tapo 23-iojo festivalio naujuoju simboliu. „O apie trimitininką istorija tokia – juk tai visų laikų džiazo legenda Louis Armstrong! Jo grojimas ir balsas man yra geros muzikos etalonas. Todėl pavaizdavau jį virš Klaipėdos, kaip virš miesto skambančio džiazo simbolį“, – pažymi A. Kriščiūnas.

Ketvirtadienį visi jaunieji, ir ne tik, Klaipėdos muzikantai kviečiami į nemokamą JAV ir už jos ribų puikiai žinomo perkusionisto, mušamųjų virtuozo Vern Spevak ir kritikų tikra Čikagos (JAV) džiazo ikona vadinamo trimitininko David Katz meistriškumo pamoką S. Šimkaus konservatorijos bendrabučio salėje.

Festivalis tradiciškai ypatingą dėmesį skirs ir žmonėms su negalia bei penktadienį pakvies į jau antrąjį unikalų, nemokamą muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo“. Tai seminaras, į kurį kviečiami atvykti visi, kurie siekia įveikti savo vidinius ar net išorinius barjerus bei atrasti muziką, kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą, nes festivalio komanda tiki, kad muzika daro stebuklus! „Medeinės“ mokykloje vyksiančio šiųmetinio muzikos terapijos seminaro svečiai – V. Spevak, D. Katz ir Dublino gospelo choro narė Raimonda Masiulytė-Ramchurn. Seminarą ves muzikos pedagogas Linas Švirinas.

Beje, taip pat tradiciškai pagrindinių festivalio koncertų metu bus sumontuota ir speciali pakyla judėjimo negalią turintiems žmonėms.

 

Net trys regatos

23-iasis festivalis, kaip ir dera prie jūros gimusiam bei augusiam festivaliui, taip pat bus pagardintas plazdenančių burių prieskoniu.

Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio Lietuvos uostamiestis taps ne tik džiazo, bet ir burlaivių regatos „Baltic Sail“ uostu. 10 išskirtinių burlaivių – „Kapitan Borchardt“, „Bryza H“, „Antica“, „Ark“, „Baltic Star“, „Zia“ ir kt. – neabejotinai įkvėps jūrinės dvasios bei vasaros nuotaikos, o klaipėdiečiai ir miesto svečiai galės ne tik jai grožėtis, bet ir juos aplankyti ar jais pasiplaukioti.

Tęsiant ilgametę festivalio bei Lietuvos buriuotojų sąjungos draugystę, pirmąjį birželio savaitgalį startuos ir jau tradicine tapusi regata „Jūrinių jachtų taurė – Klaipėda Jazz Race“, kurioje dalyvaus stipriausios Lietuvos kreiserinės jachtos. Dauguma plaukimų vyks Baltijos jūroje, o vienas – penktadienį popiet – specialiai Kuršių mariose, kad festivalio žiūrovai galėtų iš arti pasimėgauti baltasparnių jachtų kova. Regatos nugalėtojams atiteks „Klaipėda Jazz“ pereinamoji taurė. Beje, penktadienį vakare Danės upėje bus surengtas jau antrasis „džiazuojančių“ jachtų paradas.

Duoklę festivalis atiduos ir jauniesiems miesto buriuotojams. Sekmadienį vidurdienį, tik jau Drevernoje,  džiazuojančioje regatoje tarpusavyje susirungs vaikų „Optimist“ klasės jachtos.

 

XXIII KLAIPĖDOS PILIES DŽIAZO FESTIVALIO PROGRAMA

 

Gegužės 29 d., PIRMADIENIS

17:00 val. – restoranas „Pilies uostas“, Žvejų g. 24

„JAZZ talentai 2017“, Klaipėdos džiazo muzikos konkursas

 

Gegužės 30 d., ANTRADIENIS

17:00 val. – restoranas „Pilies uostas“, Žvejų g. 24

„JAZZ talentai 2017“, Klaipėdos džiazo muzikos konkursas

 

Gegužės 31 d., TREČIADIENIS

18:00 val. – Baroti galerija, Aukštoji g. 1

Kriščiūno paroda “Gyvenimo džiazas” / Lietuva

BETE SMATE / Lietuva

Janis Amantovs & friends / Latvija,Lietuva

 

Birželio 1 d., KETVIRTADIENIS

15:00 val. – S. Šimkaus konservatorija, Naujoji Uosto g. 6

Vern Spevak ir David Katz meistriškumo pamoka / JAV

17:00 val. – Kruizinių laivų terminalas

„Baltic sail“ didžiųjų burlaivių regata

Klaipėdos džiazo muzikos konkurso „JAZZ talentai 2017“ laureatai / Lietuva

Klaipėdos universiteto Muzikos katedros absolventai / Lietuva

Jazz miniatures / Lietuva

Akcija „Taikos glėbys“

Gin’Gas / Lietuva

 

Birželio 2 d., PENKTADIENIS

10:00 val. – „Medeinės“ mokykla, Panevėžio g. 2

Seminaras „Muzika gydo“

18:00 val. – Danės upė

„Džiazuojančių“ jachtų paradas

Lietuvos buriuotojų sąjunga, S. Šimkaus konservatorijos pučiamųjų orkestras / Lietuva

18:15 val. – Klaipėdos piliavietė

Iškilmingas Klaipėdos miesto vėliavos pakėlimas

Klaipėdos džiazo orkestras, Lietuvos kalvių sąjunga / Lietuva

18:30 val. – Kruizinių laivų terminalas

„Baltic sail“ didžiųjų burlaivių regata

Regata „Jūrinių jachtų taurė – Klaipėda JAZZ race“

Janno Trump & Trump Conception / Estija

Daniel Čačija, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras ir S. Šiaučiulis, P. Stonkus, E. Jonavičius, E. Federavičius (Dirigentas – Pavel Klimashevsky) / Kroatija, Lietuva

Dublino gospelo choras / Airija (Pasirodymą pristato „DNB“ bankas)

Nina Attal / Prancūzija (Pasirodymą pristato „Eurovia Lietuva“)

00:30 val. – klubas “Kaštonas” Danės g. 6

„Jam session“ – Jazz Miniatures / Lietuva

 

Birželio 3 d., ŠEŠTADIENIS

18:00 val. – Kruizinių laivų terminalas

„Baltic sail“ didžiųjų burlaivių regata

Regata „Jūrinių jachtų taurė – Klaipėda JAZZ race“

Chiefs band / Baltarusija (Pasirodymą pristato Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija)

Francisco Ángel Blanco “Latino” ir Klaipėdos džiazo orkestras / Ispanija, Lietuva

Vern Spevak, David Katz ir Klaipėdos džiazo orkestras / JAV, Lietuva (Pasirodymą pristato KLASCO)

Wojtek Pilichowski / Lenkija

Till Brönner Septet / Vokietija (Rinktinį pasirodymą pristato bendrovė “Volfas Engelman”)

Funk’n’stein / Izraelis (Pasirodymą pristato Izraelio ambasada Lietuvai)

00:30 val. – klubas „Kaštonas“ Danės g. 6

„Jam Session“ – Rinktinės džiazo pajėgos / Lietuva

 

Birželio 4 d., SEKMADIENIS

12:00 val. – Dreverna

Vaikų „Optimist“ klasės jachtų regata „Klaipėda Jazz Dancer“

 

 

XXIII KLAIPĖDOS PILIES DŽIAZO FESTIVALIO RINKTINIAI SVEČIAI

 

TILL BRONNER SEPTET

Rinktinis programos karūnos brangakmenis

Trimitininkas ir dainininkas Till Bronner nesistengia būti į nieką panašus, jis tiesiog – unikalus! Tai įrodo ne tik jo gebėjimas elegantiškai ir subtiliai balansuoti tarp grojimo trimitu ir dainavimo, bet ir jo išskirtinis talentas sukurti nepakartojamą, saulėtą ir šviesią atmosferą scenoje. Vienas garsiausių Vokietijos džiazo muzikantų Till Bronner 2009-aisiais nominuotas „Grammy“ apdovanojimui „Geriausio instrumentinio džiazo solo“ kategorijoje, o pernai, Tarptautinės džiazo dienos proga, buvo pakviestas pasirodyti Baltuosiuose rūmuose. Festivalyje Till Bronner pasirodys kartu su savo 6 muzikantų grupe. Rinktinį pasirodymą pristato bendrovė „Volfas Engelman“.

 

FUNK‘N‘STEIN

Uostamiestį „nusiaubsiantis“ uraganas

Pirmąjį birželio savaitgalį uostamiestyje prognozuojamas stiprus, viską „nusiaubiantis“ funk ir soul muzikos uraganas Funk‘n‘Stein. Vienas didžiausių šių metų festivalio programos perlų – 8 muzikantų grupė iš Izraelio Funk‘n‘Stein – tai absoliutus funk ir soul muzikos fenomenas, dar vadinamas „nesustabdoma funk ritmo mašina“. Per daugiau nei 15 gyvavimo metų išskirtinės charizmos grupė savo neįprastais, tik jiems būdingais, pamišusiai hipnotizuojančiais, originaliais ir gyvais pasirodymais užvaldė nesuskaičiuojamą galybę gerbėjų širdžių ne tik Izraelyje, bet ir už jo ribų.

 

NINA ATTAL

Atlikėja, kuriai nėra ribų

Nina Attal – charizmatiškoji džiazo atlikėja ir gitaristė iš Prancūzijos, kuriai nėra ribų. Jai tik 25-eri, tačiau ji jau gali pasigirti daugiau nei 1,5 mln. savo vaizdo įrašų peržiūrų ir daugiau nei 500 pasirodymų visame pasaulyje. Būdama tikros bliuzo divos balso savininke, pradžioje Nina Attal muzikinę karjerą siejo su klasikiniu bliuzu. Tačiau netrukus atrado naują muzikinį kelią ir tapo „pasiutusia funkstesr‘e“.  Šio posūkio jai būta sėkmingo. Mat būdama dar tik 17-os Nina jau galėjo pasigirti pelnytais apdovanojimais prestižiniuose konkursuose ir pirmuoju pasirodymu Monrealio džiazo festivalyje. Dar po kelerių metų Nina išleido ir didžiulį populiarumą Prancūzijoje pelniusį pirmąjį albumą bei subūrė savo muzikantų grupę, su kuria pasirodys ir Klaipėdoje.

 

WOJTEK PILICHOWSKI

Bosinės gitaros virtuozas

Wojtek Pilichowski – vienas žymiausių Lenkijos bosinės gitaros virtuozų ir džiazo muzikos revoliucionierių. Jo biografijoje – 14 solinių ir dar daugiau nei 200 kartu su kitais žymiais atlikėjais įrašytų albumų, parduotų daugiau nei 6 mln. kopijų tiražu. Kartu jis – ir kelių muzikos vadovėlių autorius, dešimčių įvairių apdovanojimų savininkas bei vienas laukiamiausių svečių garsiausiuose pasaulio džiazo festivaliuose. Neabejotina, kad ir Klaipėdoje Wojtek Pilichowski pasirodymo būsią įtraukiančio, emocionalaus ir nepaliekančio abejingų. Į uostamiestį  vienas žymiausių Lenkijos bosinės gitaros virtuozų atvyksta kartu su ištikimų muzikantų grupe.

 

CHIEFS BAND

Baltarusijos džiazo piratai

Saulėta, energinga, pašėlusi, talentinga ir pozityvi grupė iš Baltarusijos Chiefs Band neabejotinai išjudins daugiatūkstantinę festivalio žiūrovų minią. Teigiama, kad jų muzika pakelia dvasią, atgaivina kūną ir sielą po sunkių dienos darbų, atkuria imunitetą ir gydo nuo peršalimo visus gerus žmones. Unikalūs ir nepakartojami Chiefs Band vadina save džiazo šeima ir tai nestebina, nes grupė gyvuoja jau daugiau nei 10 metų. O tik užlipęs ant scenos šis baltarusių aštuonetukas iškart prikausto žiūrovus, tarsi užgrobdami visas jų mintis ir kūnus. Būtent todėl jie save juokaudami ir vadina „Baltarusijos džiazo piratais“.

 

DUBLINO GOSPELO CHORAS

Galingas, paveikus ir įkvepiantis

Dangiškasis Dublino gospelo choras – tai vienas žymiausių Airijos chorų. Galingas, paveikus, įdomus ir įkvepiantis. Jei kas galvojate, kad Dublino gospelo choras yra tik evangeliškosios muzikos atlikėjai,  apsirinkate. Šis profesionalus, galingais nepriekaištingai tarpusavyje derančiais balsais prisotintas choras taip pat puikiai jaučiasi jazz, soul ir RnB repertuaruose, o skambant jų kūrybingoms šiuo metu populiarių muzikos hitų interpretacijoms net nepajunti, kai imi šokti ir dainuoti drauge. Į Klaipėdą Dublino gospelo choras atvyks pilnos – net 30 atlikėjų ir muzikantų sudėties. Beje, choro sudėtyje dainuoja ir gerai žinoma lietuvaitė atlikėja Raimonda Masiulytė-Ramchurn. Pasirodymą pristato DNB Bankas.

 

VERN SPEVAK IR DAVID KATZ

Galingas sprogstamasis muzikinis mišinys

Dar vienas unikalus projektas, o tiksliau – galingas sprogstamasis muzikinis mišinys. Mat kitaip pavadinti muzikantų iš JAV – būgnininko, perkusininko Vern Spevak ir trimito virtuozo David Katz – bei Klaipėdos džiazo orkestro jungtinį pasirodymą scenoje paprasčiausiai yra neįmanoma. Vern Spevak –  tai JAV ir už jos ribų puikiai žinomas perkusionistas, pelnęs publikos pripažinimą ir ne vieną apdovanojimą. Dar ketvirtoje klasėje groti pradėjęs David Katz kritikų ir gerbėjų vadinamas tikra Čikagos džiazo ikona. Klaipėdos džiazo orkestras – tai vienus geriausius ir išraiškingiausius Vakarų Lietuvos džiazo muzikantus suvienijęs orkestras.

 

DANIEL ČAČIJA

Švelnusis baritonas

Daniel Čačija – nepaprasto talento atlikėjas iš Kroatijos, išsiskiriantis nuostabiomis balso spalvomis ir unikaliu gebėjimu improvizuojant kurti neįtikėtinas muzikines istorijas. 2011-aisiais Daniel Čačija buvo paskelbtas geriausiu džiazo baritonu Austrijoje, 2013-aisiais JAV žurnalo „Down Beat“ išrinktas geriausiu džiazo vokalistu, o 2014-aisiais pelnė kroatų muzikos apdovanojimą „Porin“. Į Klaipėdą Daniel Čačija atvyksta drauge su kompozitoriumi, bosistu ir dirigentu Pavel Klimashevsky. Kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniu orkestru jie festivalio žiūrovams pristatys specialią programą „Songs of Summer and Love”.

 

JANNO TRUMP & TRUMP CONCEPTION

Išskirtinė meilė muzikai

Taip, Trump‘as atvyksta į Klaipėdą. Tiesa, ne Donaldas, o Janno, kartu su ištikima palyda – Trump Conception orkestru. Atvyksta tam, kad išskirtine meile muzikai darsyk primintų apie neblėstantį džiazo vaidmenį skleidžiant ir puoselėjant visuotines vertybes. Janno Trump & Trump Conception – tai džiazo muzikos elitui priklausančius Estijos muzikantus suvienijęs ir šioje šalyje sparčiai išpopuliarėjęs kolektyvas, atliekantis grupės lyderio Janno sukurtas originalias jazz-funk stiliaus kompozicijas. Didžiausio klausytojų dėmesio Janno Trump & Trump Conception Estijoje susilaukė pernai, kuomet išleido savo debiutinį albumą „One“, Talino radijo klausytojų išrinktą „Geriausiu mėnesio albumu“.

 

FRANCISCO ANGEL BLANCO „LATINO“

Saksofono ir fleitos virtuozas

Festivalis džiaugiasi nauju savo partneriu – vienu žymiausių Ispanijoje Valensijos „Sedajazz“ festivaliu bei pristato šio festivalio vadovo Francisco Angel Blanco „Latino“ ir Klaipėdos džiazo orkestro pasirodymą. Saksofono ir fleitos virtuozas, muzikos pedagogas ir prodiuseris Francisco Angel Blanco „Latino“ yra pelnęs pripažinimą ir apdovanojimą ne tik Ispanijoje, bet ir už jos ribų bei gali pasigirti savo pasirodymais prestižiniuose festivaliuose Europoje, Šiaurės Amerikoje, Pietų Afrikoje ir kt.

 

JAZZ MINIATURES

Idealus derinys jaukiam vakarui

Puikiai žinomų melodijų puokštė, nuspalvinta džiazo harmonijos, slaptai nudeginantis, subtilus, pakerintis ir nuginkluojantis Giedrės Kilčiauskienės vokalas, apgaubtas tobulai subalansuotos instrumentinės palydos – tai Jazz Miniatures siūlomas derinys, puikiai tinkantis jaukiam vasaros pradžios vakarui. Ir net jei šio kvarteto koncerto metu skambėsiančius kūrinius jau būsite girdėję daugybę kartų, vis tik maloniai nustebsite. Mat džiazo esmė – tai improvizacija. Tad niekada nežinai, kaip jis suskambės „čia ir dabar”.

 

GIN‘GAS

O kas, jeigu aš?

Lietuvos soul-funk pionieriai grupė Gin’Gas festivalio žiūrovams pristatys net 18 metų brandintą savo trečiąjį albumą kodiniu pavadinimu „O kas, jeigu aš?“. Šis pasirodymas – tai daug nesintetinio soul-funk, kuris buvo saugotas iki brandžios pilnametystės ir atiduodamas Jūsų ausims rankoms bei kojoms, suprantama kūnams. Tai ir paveldas, be kurio neįmanoma suprasti ir šiuolaikinės elektroninės šokių muzikos, naudojančios funk rifus kaip pradą, kuris praturtina ne tik e-prodiuserių kuriamą produktą, bet ir rmx’uotojų fantazijas. Pažymėtina, kad Gin‘Gas sudaro 12 muzikantų iš visos Lietuvos, grojančių tik gyvai.

 

JAZZ TALENTAI 2017

Naujas džiazo muzikos konkursas 

Beveik 10 geriausių jaunų muzikantų suburtų muzikos grupių iš visos Lietuvos ir užsienio susirungs naujajame tarptautiniame džiazo muzikos talentų konkurse „JAZZ talentai 2017”! Jo nugalėtojams atiteks net 1,5 tūkst. eurų piniginis prizas bei bus suteikta galimybė pasirodyti vienoje scenoje kartu su didžiausiomis pasaulio džiazo muzikos žvaigždėmis festivalio scenoje. Dėl daugelio priežasčių Klaipėda pagrįstai yra vadinama Rytų Baltijos Naujuoju Orleanu, tad Lietuvos uostamiesčiui tiesiog privalu tapti ir viena iš pagrindinių jaunųjų muzikantų profesionaliosios karjeros startinių scenų.

 

MUZIKOS KATEDROS ABSOLVENTAI

Būsimos žvaigždės

Klaipėda nuo seno garsėja savo stipriomis džiazo muzikos ir giliomis muzikantų paruošimo tradicijomis. Tad festivalyje – Klaipėdos universiteto Muzikos katedros absolventai Arūnė Jonavičiūtė (vokalas), Karolis Žioltikovas (gitara) ir Jonė Urniežiūtė (vokalas). Scenoje jie pasirodys ne vieni, o kartu su didžiuliu būriu muzikantų.

2017 gegužės 26 d.