Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro 29-asis sezonas: kūrybingumas, kokybė ir nauji horizontai

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro 29-asis sezonas: kūrybingumas, kokybė ir nauji horizontai

Rugsėjo 22 d. Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras pradeda jau 29-ąjį savo koncertų sezoną. „Taip, laikas bėga greitai,“ – šypsojosi orkestro įkūrėjas, meno vadovas ir vyr. dirigentas Gintaras Rinkevičius. Jis Vilniaus kongresų rūmuose surengtoje spaudos konferencijoje susirinkusiems svečiams naująjį orkestro sezoną pristatė kartu su orkestro vadovu Stasiu Pancekausku ir sezono pradžios koncerte dainuosiančiais operos solistais – tenoru Edgaru Montvidu, baritonu Kostu Smoriginu ir sopranu Viktorija Miškūnaite.

 

„Man labai džiugu, kad Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro 29-ąjį koncertų sezoną galime pradėti tokiu koncertu. Iš tiesų publikos susidomėjimas buvo toks didelis, kad į sezono atidarymą jau seniai nebėra bilietų. Tačiau mes norime pakviesti ir į kitus savo koncertus, kurie, tikime, bus ne mažiau įdomūs Lietuvos publikai“, – spaudos konferencijoje kalbėjo G. Rinkevičius.

 

Naująjį koncertų pusmetį G. Rinkevičius išskyrė simfoninius koncertus su Vokietijoje gyvenančiu pianistu Gintaru Januševičiumi, pasaulinio garso trimitininku Sergejumi Nakariakovu, talentinguoju sopranu Julija Novikova, fortepijono virtuozu Alexanderiu Paley. „Taip pat noriu pristatyti vieną kūrinį, kuris skambės po Naujų metų – tai prancūzų kompozitoriaus O. Messiaeno simfonija „Turangalila“. Žinau, kad daug muzikantų specialiai atvažiuos į Vilnių, Kauną ir Klaipėdą pasiklausyti šio mūsų atliekamo kūrinio, kuris bus skirtas orkestro gimtadieniui“, – sakė G. Rinkevičius.

 

Ateinantį koncertų sezoną Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras toliau išsiskirs itin plačiu savo veiklos spektru. „Tai, ką Jūs perskaitysite repertuaro knygelėse, nėra visi mūsų atliekami koncertai, – sakė orkestro vadovas S. Pancekauskas. – Iki Naujų metų šalia visų repertuarinių renginių turėsime dar 18 koncertų. Tarp jų – operų pastatymai Vilniaus kongresų rūmuose, festivaliai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, koncertinis L. Vilkončiaus roko operos „Eglė“ atlikimas Kauno valstybinėje filharmonijoje, simfoninis koncertas Klaipėdos koncertų salėje kartu su dviem solo grosiančiais orkestro artistais – violončelininku Povilu Jacunsku ir altininku Rolandu Romoslausku. Kaip ir kasmet dalyvausime „Gaidos“ festivalyje – grosime šiuolaikinę muziką. Orkestro veikla iš tiesų yra labai plati, mes nuolat ieškome naujų žanrų ir meninės raiškos galimybių“, – kalbėjo S. Pancekauskas.

 

Tarp naujo žanro Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro renginių šiemet – naujametiniu laikotarpiu pristatomi teatralizuoti „Ispaniškosios sarsuelos“ koncertai, kuriuose tikimasi didelio klausytojų susidomėjimo. Orkestras taip pat intensyviai ruošiasi valstybės atkūrimo šimtmečiui – vasarį klausytojus pakvies į jau tradicija tampantį Baltijos šalių orkestrų festivalį, kuriame laukiama svečių iš kaimyninių šalių. Tiesa, šiam renginiui labai reikia valstybės finansavimo. „Laukia tikrai įdomus ir meniškai kokybiškas sezonas“, – ateinančius koncertinius metus reziumavo orkestro vadovas S. Pancekauskas.

 

Aktyvią Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro veiklą bei profesionalumą pabrėžė ir žymūs operos solistai. Garsiausiose Europos koncertų salėse laukiamas tenoras Edgaras Montvidas džiaugėsi, kad kitąmet įvyksiantis orkestro jubiliejus sutaps su jo kūrybinės veiklos dvidešimtmečiu, iš kurio daugiau nei 15 metų praleista kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru. „Tai yra laiko patikrinti santykiai, dėl kurių mes čia ir atvažiuojame. Esame susidainavę, susigroję, kartu kvėpuojame. Tokių kolektyvų nėra daug. Mano galva, šiuo metu Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras yra pats aktyviausias orkestras Lietuvoje, paruošiantis įdomiausias programas – lankstus, neužsidaręs vienoje epochoje, turintis platų repertuaro spektrą. Dėl to visuomet įdomu čia sugrįžti ir dirbti kartu“, – gerų žodžių G. Rinkevičiaus vadovaujamam kolektyvui negailėjo E. Montvidas.

 

Jam pritarė ir K. Smoriginas: „Aš jaučiuosi orkestro šeimos nariu. Bendrų koncertų su šiuo orkestru yra kiekvienais metais. Kaskart diskutuojame su maestro, ką įdomaus galėtume atlikti, ir visada randame puikių sprendimų. Per tiek metų teko dainuoti su labai daug skirtingų dirigentų ir ramia širdimi galiu pasakyti, kad maestro yra vienas iš tų dirigentų, su kuriuo scenoje aš visada jaučiuosi gerai – labai saugiai ir užtikrintai. Todėl kiekvienais metais esu labai laimingas, galėdamas koncertuoti kartu“, – sakė K. Smoriginas.

 

Penktadienio vakarą sezono pradžios koncerto svečių laukia ir debiutas – Vilniaus kongresų rūmuose kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru pirmą kartą koncertuos sopranas V. Miškūnaitė. „Turbūt tai buvo vienintelis orkestras Lietuvoje, su kuriuo dar nesu koncertavusi – labai smagu, kad pagaliau pribrendau ir šitai scenai“, – džiaugsmo neslėpė solistė.

 

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro sezono pradžios koncertas įvyks rugsėjo 22 d. Spalio 6 d. Vilniaus kongresų rūmuose skambės simfoninis koncertas „Gintaras Januševičius skambina G. Gershwiną“, spalio 20 d. „Sergei Nakariakov: trimito Paganinis“, spalio 29 d. – kamerinis dailės ir muzikos projektas „Haruspicija“.

 

Su Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro repertuaru galima susipažinti svetainėje www.lvso.lt. Bilietus į koncertus galite įsigyti „Tiketoje“ ir Vilniaus kongresų rūmų kasoje.

2017 rugsėjo 22 d.