Lietuvos vasaros festivalių gidas: kur važiuosite šiemet?

Lietuvos vasaros festivalių gidas: kur važiuosite šiemet?

Pastaraisiais metais koncertų ir muzikos festivalių skaičius Lietuvoje pastebimai išaugo. Muzikos grupės, atlikėjai iš Lietuvos bei užsienio šalių, festivaliuose vyraujančios pramogos, įvairių šalių maistą siūlančios virtuvės, draugų apsuptis sukuria puikią atmosferą bei gerą nuotaiką nepamirštamiems vasaros savaitgaliams. Tad kokie muzikos festivaliai šiemet vyks Lietuvoje ir ką su savimi turėti į juos keliaujant?

 

Šių metų vasarą vyks daugiau nei 17 muzikos ir pramogų festivalių įvairiuose Lietuvos miestuose. Kai kurių festivalių datos sutampa, todėl aplankyti juos visus taptų tikru iššūkiu. Tačiau jei planuojate apsilankyti didesnėje festivalių dalyje – jums gali tekti gerokai patuštinti savo piniginę. Festivalių Lietuvoje kainos siekia nuo kelių dešimčių iki šimto eurų. Daugiau sumokėsite jei norite mėgautis patogesne vieta automobiliui stovėjimo aikštelėje ar miegoti ne palapinėje, o kai kuriuose festivaliuose siūlomuose nameliuose su patogumais. Kone visose festivalių zonose už mokamas paslaugas kaip maistas, gėrimai, tam tikras pramogas galima mokėti tik grynaisiais pinigais.

 

Taip pat keliaujant į meno ir muzikos fiestą būtina įsigyti tam tikrus daiktus. Pirmiausia, pasirūpinkite miegamąja vieta – palapine, neperšlampamu kilimėliu bei miegmaišiu. Turėkite šiltų drabužių, nes vasaros naktys Lietuvoje ne visuomet būna šiltos. Vienas nepamainomų festivalių atributų – neperšlampami guminiai batai. Su jais festivalio metu atrodysite ne tik stilingai, bet ir būsite apsaugoti nuo lietaus. Taip pat rekomenduojama turėti neperšlampamą lietpaltį, apsauginį losjoną, akinius, kepurę nuo saulės, vaistus, dantų šepetėlį bei pastą, švarių drabužių komplektą, rankšluostį ir, žinoma, grynų pinigų. Neturint reikiamo kiekio finansų ir norint pamatyti žymiausius Lietuvos, užsienio atlikėjus bei muzikos grupes įvairiuose festivaliuose, gali padėti paskolų bankas, siūlantis išsirinkti palankiausias paskolos sąlygas. Tad kokie muzikos, meno ir kultūros festivaliai vyks šią vasarą Lietuvoje?

 

Paskutinį birželio savaitgalį – pirmomis liepos dienomis Lietuvą drebins net trys festivaliai: „Kilkim žaibu“, „Varom“ bei „Sūpynės“. Į festivalį „Kilkim žaibu“ kviečiami alternatyvios muzikos ir meno mėgėjai. Festivalyje didelis dėmesys kreipiamas į senąsias bei šiuolaikines kultūrines tradicijas. Šiais metais festivalyje vyks renginiai, kurių metu bus pristatomas Baltijos ir Skandinavijos šalių kultūrinis panašumas. Įvairių renginių metu bus galima susipažinti su mitologija, simbolika, istorija ir kitomis sąsajomis, vienijančiomis šias šalis. Diskusijų metu bus analizuojamas gyventojų mentalitetas, identitetas, kultūriniai panašumai bei skirtumai. Festivalio metu gros ne tik Lietuvos muzikantai, bet ir muzikos grupės iš Skandinavijos šalių.  Festivalis „Varom“ iš kitų Lietuvoje vykstančių muzikinių renginių išsiskiria tuo, kad jame nėra pardavinėjami alkoholiniai gėrimai. Tai – blaivus festivalis, kuriame skamba gyva muzika, o užsiėmimų įvairovė yra itin plati. Festivalio metu vyksta seminarai, diskusijos, paskaitos apie žmonių santykius, karjerą, finansus. Trečiasis festivalis -po metų pertraukos grįžtančios „Sūpynės“. Elektroninės muzikos festivalis šiemet švenčia dešimties metų jubiliejų.

 

Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną prasidės ketvirtus metus skaičiuojantis „Revolution festival“. Elektroninė, techno, jungle ir kitų stilių muzika griaudės ežeringoje ir miškingoje Lietuvos vietovėje – Pakretuonėje. Taip pat šį savaitgalį vyks jau 25-ąjį gimtadienį švęsiantis festivalis „Bliuzo naktys“. Palapinių miesteliu tampantis Varnių miestelis pritraukia šeimas, jaunimą ir visus bliuzo mėgėjus. Čia vakaro žvaigždėmis tampa svečiai iš užsienio, tačiau scenoje pasirodo ir žinomi Lietuvos atlikėjai. „Swampfest“ – dar vienas liepos 7 – 9 dienomis vykstantis festivalis netradicinėje Varėnos rajono aplinkoje ir geros muzikos apsuptyje.

 

Liepos 13 – 16 dienomis Anykščiuose vyks rokenrolo švente pramintas festivalis „Velnio akmuo“. Šis festivalis vyksta net 3 naktis ir 4 dienas. Vidurvasarį vykstantis festivalis kasmet pritraukia roko, metalo muzikos gerbėjus ir garsėja savo vizualiniais sprendimais, kino seansais, drąsiomis parodomis ir kitomis pramogomis.

 

Molėtų rajone, Obuolių saloje liepos 21 – 23 dienomis vyks jaunimo ypač mėgstamas festivalis „Radistai village“. Daugiau nei 40 Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjų bei grupių džiugins festivalio lankytojus, o trijose scenose akį trauks įspūdingos dekoracijos, lazeriai, itin dideli ekranai, moderni garso ir vaizdo technika bei visų pamėgti šmaikštūs radijo bei televizijos laidų vedėjai Jonas Nainys ir Rolandas Mackevičius. Tą patį savaitgalį vyks išskirtinis savo paskaitomis bei užsiėmimais festivalis „Nibiru“. Čia bus skaitomos paskaitos apie pietų Amerikos šamaniškas tradicijas, mediciną, vyks meditacijos bei jogos technikų užsiėmimai. Įvairios pramogos dienos metu neleis nuobodžiauti, o elektroninė muzika išjudins visus, norinčius šokti.

 

Paskutinį vasaros savaitgalį Zarasuose vyks festivalis „Galapagai“. Jame skamba įvairių šalių muzika, tad sau patinkantį stilių atras kiekvienas – nuo repą iki POP muziką klausančių ir mėgstančių asmenų.

 

Rugpjūčio 11 – 12 dienomis Norviliškių krašte vyks „Meska music festival“. Tai – šokių muzikos festivalis, kuriame skamba kokybiška muzika, o pramogos bei vaizdo instaliacijos leidžia mėgautis įspūdingu reginiu. „Purpurinis vakaras“ – Anykščiuose, Dainavos slėnyje kasmet vykstantis bardų festivalis. Čia skamba dainuojamoji poezija, o scenoje pasirodo tiek jaunos, tiek vyresnės kartos bardų atlikėjai. Festivalio dėka Anykščiai tampa kultūros centru, pritraukiančiu visus, mėgstančius dainuojamąją poeziją.

 

Nekomercinis idėjinis festivalis „Saulėtosios naktys“ – dar viena galimybė smagiai praleisti vasaros savaitgalį. Didelį dėmesį skirdami kūrybiškumui, festivalio organizatoriai siekia, kad čia apsilankę asmenys išmoktų ko nors naujo ir dar nebandyto. Tai gali būti tapymas, grojimas ar bet kokia kita meninė veikla. Šis festivalis suburia visus menininkus ir kūrybai neabejingus asmenis. Sporto rungtys, ekologinės idėjos, instaliacijos, šokiai, filmų peržiūros ir dar daug kitų smagių pramogų jūsų lauks „Saulėtose naktyse“.

 

Paskutinį rugpjūčio savaitgalį Zarasų rajone, Dūburio ežero saloje baltų kultūros festivalis „Mėnuo juodaragis“ švęs savo dvidešimtmetį! Keturios muzikos scenos, senieji amatai, apeigos, teatro vaidinimai, tradicijos, sporto rungtynės ir kitos pramogos lauks šventiškai nusiteikusių žmonių, pasiruošusių linksmintis ir dalyvauti kultūrinėje festivalio programoje.

2017 birželio 24 d.