„LOGANŲ SĖKMĖ“ – tikras maištas Holivude

„LOGANŲ SĖKMĖ“ – tikras maištas Holivude

Pastaruosius dešimtmečius nusistovėjusi kino kūrimo formulė į pirmą vietą iškėlė dideles ir finansiškai galingas kino studijas. Finansuodamos pasirinktą filmą, jos įgyja ir lemiamo sprendimo teisę – pradedant aktorių parinkimu, baigiant filmo scenų vetavimu. Alternatyva – vadinami nepriklausomi („independent“) filmai: mažo biudžeto, su dažniausiai nežinomais aktoriais ir minimaliomis lėšomis reklamai.

 

Tiek kino žiūrovų, tiek kritikų numylėtinis Steven‘as Soderbergh‘as („Oušeno“ trilogija, „Magiškasis Maikas“, „Erin Brokovič“, „Narkotikų kelias“) nutarė suderinti abi filosofijas ir pabandyti sukurti didelio biudžeto filmą nedalyvaujant kino studijai. Pirmiausia jis pardavė dar net nepradėto kurti filmo rodymo užsienyje teises. Pradėjęs filmuoti „Loganų sėkmę“, režisierius sėkmingai pardavė juostos rodymo internetu, televizijoje bei lėktuvuose teises, o likusią biudžeto dalį susirinko iš reklamos sutarčių. Į nugarą nekvėpuojant studijos atstovams, režisierius išsaugojo visišką savo kūrinio kontrolę. S. Soderbergh‘as „Loganų sėkmę“ ne tik režisavo, bet ir filmavo, montavo (prisidengęs skirtingais pseudonimais) bei pats sprendė filmo marketingo ir platinimo klausimus.

 

Atsižvelgiant į pirmųjų savaičių rodymo rezultatus (kai kuriuose JAV kino teatruose filmas pradėtas rodyti rugpjūčio pabaigoje), galima beveik neabejoti, kad 29 milijonų dolerių filmo biudžetas bus padengtas be vargo. O tai reiškia, kad S. Soderbergh‘as ir juo patikėję bendraminčiai ne tik sukūrė tokį filmą, kokį norėjo, bet iš jo ir neblogai uždirbs. Žinoma, negalima pamiršti režisieriaus pavardės faktoriaus – naujam, nežinomam kūrėjui įgyvendinti tokį planą kažin ar pavyktų. Tačiau panašu, kad pradžia padaryta ir ne vienas žmogus Holivude „Loganų sėkmę“ patylomis vadina svarbiausiu šių metų ar net šio dešimtmečio filmu.

 

Stilinga komedija „Loganų sėkmė“, kurią šmaikštuoliai jau spėjo pakrikštyti „Oušeno vienuoliktuku kaimiečiams“, pasakoja apie sėkmės gyvenime nelepintus brolius Loganus (aktoriai Channing‘as Tatum‘as ir Adam‘as Driver‘is). Į pagalbą pasitelkę savo sesutę ir kalėjime sėdintį sprogmenų specialistą Džo (akt. Daniel‘is Craig‘as), broliai sumano genialų apiplėšimo planą. Deja, realybė planus greitai pakoreguoja. Užsisuka tikra nesusipratimų, nesąmonių ir absurdo karuselė.

 

„Loganų sėkmė“ Lietuvoje pradedama rodyti rugsėjo 29 dieną.

 

Filmo treileris: https://mab.to/5PGBRvnZP
Filmo treilerio Youtube nuoroda: https://www.youtube.com/watch?v=3IgoF8prLbo&t=7s
Filmo nuotraukos: https://mab.to/RPjMzNUvX

2017 rugsėjo 26 d.