Omano jūreivystės simbolis Shabab Oman II nukels jus į Omaną

Omano jūreivystės simbolis Shabab Oman II nukels jus į Omaną

Šiais metais pirmą kartą Klaipėdos miestas priims prestižinėje tarptautinėje didžiųjų burlaivių regatoje „Tall Ship races 2017“, dalyvaujantį Omano Karališkojo laivyno burlaivį „Shabab Oman II“. Tai bus įspūdingas reginys ir renginys, kuomet Klaipėdos uoste bus sušvartuoti net 80 burlaivių, iš kurių 40 yra didieji A klasės, kurių ilgis yra nuo 50 iki 120 metrų.

Burlaivis, kurio pavadinimas lietuviškai reiškia „Omano jaunimas“, keliaudamas po pasaulį ne tik reprezentuoja Omano Sultonatą, bet ir atlieka mokomojo laivo funkcijas. Kiekviena burlaivio kelionė – tai vis naujas labai ilgos ir garbingos Omano jūreivystės istorijos puslapis.

Šio tristiebio kliperio plieninis korpusas surinktas Danijos laivų statyklos „Damen Shipyards“ dokuose Rumunijoje, o stiebai, takelažas ir kita įranga yra sumontuoti Olandijoje.
Vardą kliperiui pasiūlė Omano sultonas Kabusas bin Saidas al Saidas (Qaboos bin Said al Said). Jis per beveik penkis pastaruosius dešimtmečius savo šalį pavertė modernia valstybe, kuri Arabijos pusiasalio kontekste neretai lyginama su pasiturinčia ir neutralia Šveicarija. Sultono nuomone, laivo pavadinimas tarsi susieja maždaug 5000 metų skaičiuojančią Omano, kaip jūrų valstybės, istoriją ir šalies dabartį, besiremiančią draugystės ir tolerancijos principais.

Shabab Oman II gali iškelti 29 bures, kurių bendras plotas – 2630 kvadratinių metrų. Laivas gali pasiekti septyniolikos mazgų greitį.
Kviečiame Jūros šventės metu liepos 29 d. – rugpjūčio 1 d. ne tik aplankyti burlaivį Shabab Oman II, bet kartu atrasti ir šią patrauklią bei kerinčią šalį Omaną, greta veiksiančioje fotografijų parodoje.

Omanas – patraukli ir kerinti šalis, kurioje puikiai dera tradicijos ir modernumas. Omanas turi savitą kultūrą ir istoriją. Šalis siekia, kad šiuos unikalius bruožus pajustų ir šalyje besilankantys turistai. Pristatydami šią parodą kviečiame Jus pažinti dalelę Omano vienų geriausių Omano fotografų akimis. Omanas siūlo daugybę įvairių lankytinų vietų ir įspūdžių. Aktyvų turizmą mėgstantys žmonės gali lankyti urvus, laipioti uolomis, keliauti kalnuose arba visureigiais važinėtis po dykumą. Be to, vyksta arklių ir kupranugarių lenktynės. Dykumos, paplūdimiai, salos, kalnai, urvai, šaltiniai – Omane yra visko.

Įdomūs faktai apie Omaną. Tai yra vienintelė arabų valstybė, turinti atstovybę Lietuvoje. Nuo 2013 m. garbės konsule paskirta Boleta Senkienė sėkmingai įgyvendino ne vieną bendrą dvišalį projektą. Omanas turizmui atsivėrė tik nuo 1970 metų, iki tol šalyje nebuvo net viešbučių – pasakojo B. Senkienė. Todėl iki šiol Omanas garsėja savo šiltais ir masinio turistų antplūdžio dar nesugadintais paplūdimiais. Tačiau žaviausia, pasak Omano garbės konsulės, kas pakeri visus turistus, tai omaniečių svetingumas ir vaišingumas. Svečias visada yra pats svarbiausias ir labai laukiamas!

Žaviausias produktas iš Omano – tai frankinsensas. Omanietiškas frankinsensas, tai natūralioje aplinkoje augančio medelio Boswellia Sacra išdžiūvę sakai, kurie gali būti naudojami gryni arba eterinių aliejų pavidalu. Gimus Jėzui Kristui Trys karaliai dovanų atnešė aukso, miros ir frankinsenso. Tam tikru metu įpjaunama medžio žievė, besiskiriančios sultys stingsta į dervą, aiškiau tariant, – sakus, dar kitaip vadinamus frankinsensu. Prieš kelis tūkstančius metų frankinsensas buvo vertingesnis net už auksą.

Visa tai ir dar daugiau kviečiame Jus atrasti aplankant Omano Karališkojo karinio laivyno burlaivį Shabab Oman II, kuris vasarą pirmą kartą lankysis Lietuvoje bei papuoš Klaipėdos uosto krantines.

Lauksime Jūsų burlaivyje Shabab Oman II, kuris bus prišvartuotas Nr. 38 pažymėtoje vietoje, Klaipėdos kruizinių laivų terminale. Lankymo valandos:
Liepos 29 d. nuo 16:00 iki 20:00;
Liepos 30 d. nuo 10:00 iki 20:00;
Liepos 31 d. nuo 10:00 iki 20:00.

https://www.facebook.com/Shabab-Oman-II-1877301675882724/

2017 liepos 24 d.