”ROMANTIŠKAS MINIMALIZMO DVELKSMAS” DOMINO DUO

”ROMANTIŠKAS MINIMALIZMO DVELKSMAS” DOMINO DUO

2016 m. lapkričio 6 d., 18 val.

„ROMANTIŠKAS MINIMALIZMO DVELKSMAS”
DOMINO DUO
Rūta Lipinaitytė (smuikas), Lietuva
Indrė Baikštytė (fortepijonas), Lietuva

Rūta Lipinaitytė

Studijavusi Lietuvoje, Švedijoje ir Prancūzijoje, smuikininkė spėjo pasireikšti ne vien kaip atlikėja: 2008 metais ji apgynė darbą orkestrinio muzikavimo ir interpretacijos tema, už kurį  Estijos muzikos ir teatro akademija jai suteikė meno daktaro laipsnį.
Rūta – šešių konkursų nugalėtoja, o dar dviejuose konkursuose pelnė laureatės vardą. Kaip solistė ji grojo su Drezdeno, Brno, Kataro filharmonijų, Kroatijos radijo, Zagrebo ir kitais užsienio šalių simfoniniais orkestrais bei beveik visais Lietuvos orkestrais.
Lietuvos radijo fonduose yra daugiau kaip 20 Rūtos įrašų, kurie užfiksavo jos atliekamą S. Prokofjevo, M. Rozsa, E. Balsio A. Schnittkes, A. Martinaičio ir F. Latėno muziką.
Šešiolika metų – nuo įkūrimo 1998-aisiais iki 2014-ųjų – jis grojo kameriniame orkestre „Kremerata Baltica”, kelerius metus buvo jo seksteto narė.
Be to, nuo smuikininkė yra 2015 metais įkurto tarptautinio kamerinio orkestro  „East-West”  (meno vadovas – pianistas Slava Krimer) koncertmeisterė.

Indrė Baikštytė
Būdama žymaus lietuvių kompozitoriaus Eduardo Balsio vaikaitė, ji tikriausiai negalėjo netapti muzike. Kad pianistės profesija Indrei toli gražu neatsitiktinė, liudija, be kita ko, ir muzikologo Edmundo Gedgaudo jai skirtas epitetas: „Indrė – neabejotinas interpretacinių idėjų generatorius”.
Ji pelnė pirmąsias premijas ir kitus prizus tarptautiniuose pianistų konkursuose Kanadoje, Rumunijoje ir Ukrainoje, o kartu su dueto partnere smuikininke Rūta Lipinaityte užėmė antrąją vietą kamerinių duetų konkurse Švedijoje.
Be to, ji groja fortepijoniniame trio „FortVio”, kuris, daug koncertuodamas užsienyje, taip pat pelnė tarptautinį pripažinimą: iškovojo Didįjį prizą Tarptautiniame muzikos pedagogų konkurse Varšuvoje, pelnė įvairių prizų kituose muzikiniuose renginiuose Lietuvoje ir užsienyje. Už kūrybinius pasiekimus 2015 metų pradžioje „FortVio” buvo įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija.
Kaip solistė I. Baikštytė groja su įvairiais Lietuvos orkestrais, bendradarbiauja su mūsų šalies ir užsienio instrumentininkais bei vokalistais. Ji noriai atlieka Lietuvos kompozitorių kūrybą, dalyvavo įrašant Anatolijaus Šenderovo, Fausto Latėno, Šarūno Nako ir kitų autorių muziką

Renginio nuoroda: http://www.vaidilosklasika.lt

DAUGIAU