Ruošiantis mokslo metams: pirkinių sąrašas ir patarimai

Ruošiantis mokslo metams: pirkinių sąrašas ir patarimai

Nauji mokslo metai – iššūkis ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Nors rugsėjo pirmosios šventė dažniausiai pasitinkama pakilia, šventiška nuotaika, tačiau tuo pačiu neapleidžia nerimas ir jaudulys svarstant, kaip šiemet vaikams seksis mokykloje.

 

Dar vienas šiųmetinis galvos skausmas tėvams, ar mokslo metai kažkuriuo periodu nepradės vykti nuotoliniu būdu. Nuotolinis mokymasis pareikalauja namuose turėti gerai veikiančias priemones kaip kompiuteris, ausinės. Vykstant standartiniam mokymosi procesui mokykloje, namų erdvėje svarbu turėti gerą rašomąjį stalą, tinkamą kėdę, kurie būtų patogūs namų darbų atlikimui. Tiesa, pasiruošimas mokslo metams gali pareikalauti plačiai atverti piniginę, ypač tuomet, jei vaiką išleidžiate į pirmą klasę ir viską, ko reikia pirmoko krepšeliui bei patogiam namų darbų ruošimui namuose, reikės pirkti pirmą kartą. Įvairūs pirkiniai gali atsieiti keturženklę pinigų sumą, tad neturint pakankamo santaupų kiekio, paskolų bankas gali tapti galimybe, finansuojančia brangesnių prekių įsigijimą.

 

Jeigu vaiką išleidžiate į pirmą klasę, natūralu, kad jam reikės kur kas daugiau daiktų negu einančiam į vyresnes klases. Tad ruošiant pirmoko krepšelį, specialistai rekomenduoja rinktis ergonomiškas ir vaiko sveikatai nepavojingas prekes. Rinkitės kuprinę, kuri formuoja taisyklingą laikyseną, judesių nevaržančią sportinę aprangą, patogius batelius. Jeigu jūsų vaikas turi mėgstamus filmų ar knygų herojus – pirkite mokyklai reikalingus daiktus su šių atvaizdais. Pastebima, jog tokius daiktus pradinių klasių moksleiviai naudoja mieliau ir dažniau. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį į stalą, ant kurio bus ruošiami namų darbai. Pasak specialistų, rekomenduojamas rašomojo stalo ilgis – 150 centimetrų. Ant jo turėtų tilpti monitorius bei mažiausiai dvi A3 formato knygos. Moksleiviams skirtų stalų aukštis dažniausiai siekia 80 centimetrų, tačiau prekybos vietose galima rasti reguliuojamo aukščio stalus, kurie tampa puikiu pasirinkimu vaikams augant.

 

Kėdes vaikams taip pat patariama rinktis ergonomiškas, galinčias keisti aukštį. Tai svarbu jaunam ir greitai augančiam žmogui. Svarbiausia rinktis tokią kėdę, kuri nedeformuoja nugaros, yra patogi ir ant jos pasėdėjus ilgesnį laiką, nejaučiamas nuovargis. Dar vienas rekomenduojamas pirkinys pirmokui – greta stalo esanti lentyna knygoms, daiktams, o ją įmontuoti patariama tokiame aukštyje, jog vaikui nereikėtų stiebtis ar žemai lenktis, norint pasiekti reikiamus daiktus. Na, o kitus būtiniausius mokslo metams įsigyti daiktus, įprastai pateikia klasių auklėtojos. Juos sudaro rašikliai, popierius, penalas, flomasteriai, žirklės, pratybų sąsiuviniai ir pan. Jeigu iki šiol nesulaukėte tokio sąrašo, kreipkitės į mokyklą, kurioje prasidės mokymosi sezonas ir pasitikite naujus mokslo metus be didelio streso.

 

Jeigu į mokyklą ruošiate ne pirmos klasės moksleivį, nepamirškite kasmet baigiantis vasarai įvertinti jau turimų vaiko daiktų būklę ir atnaujinkite tai, ką reikia labiausiai. Pavyzdžiui, suplyšusią kuprinę pakeiskite nauja, nepirkite per daug sąsiuvinių ar kanceliarinių prekių, jeigu iš ankstesnių metų dar yra tinkamų naudoti. Vyresnių klasių moksleiviai dažniausiai į tėvus kreipiasi dėl asmeninių kompiuterių, mobilių telefonų įsigijimo. Sprendžiant įvairias užduotis internetu, tėvams vertėtų pasidomėti ne tik svarbių vaikams daiktų įsigijimu, bet ir, pavyzdžiui, namuose esamu internetu, ar šio greitis yra pakankamas sklandžiam vyresnių klasių moksleivių namų darbų ruošimui.

 

Svarbiausias patarimas tėvams, ruošiantiems atžalas mokyklai – nepamiršti palaikyti savo vaikų, bendrauti, ypač, jeigu vaikas keliaus į pačią pirmą klasę. Raskite laiko ne tik nupirkti reikiamus daiktus vaikams, bet ir pasiteirauti, kaip šie jaučiasi, kai ant nosies – naujų mokslo metų pradžia.

PARTNERIO TURINYS
2020 rugpjūčio 20 d.