Patarimai, padėsiantys išsirinkti geriausią elektrinį paspirtuką

Patarimai, padėsiantys išsirinkti geriausią elektrinį paspirtuką

Greiti ir manevringi elektriniai paspirtukai yra pelnę ne vieno miesto gyventojo simpatijas. Šiltuoju sezonu vis daugiau žmonių įsigyja elektrinius paspirtukus ir patogiai su jais keliauja į darbovietes bei laisvalaikio praleidimo vietas. Taip pat elektriniai paspirtukai yra tapę visos šeimos pramoga, kadangi rinkoje galima įsigyti ne tik suaugusiems skirtas elektrines keliavimo priemones, bet ir ne tokias galingas bei mažesnes vaikų pasivažinėjimams.

 

Tam, kad naujoji transporto priemonė pateisintų visus jai keliamus lūkesčius bei reikalavimus, prieš įsigyjant paspirtuką svarbu atkreipti dėmesį į įvairius niuansus bei parametrus. Taip pat dar prieš perkant elektrinę transporto priemonę ar keletą jų visai šeimai, įvertinkite, kokio dydžio biudžetą galite skirti. Pastebima, jog šeimoje esant porai paaugusių vaikų, dažniausiai abu nori turėti elektrinį paspirtuką, todėl jeigu planuojate vaikams nupirkti vieną transporto priemonę, tarp mažųjų šeimos gyventojų gali kilti nesutarimų, dalinantis paspirtuku. Apgalvotai įvertinus reikiamą įsigyti elektrinių transporto priemonių skaičių, spauskite čia ir sužinokite daugiau informacijos apie brangiau kainuojančių pirkinių finansavimą.

 

Norint išsirinkti geriausiai jums tinkantį elektrinį paspirtuką, pirmiausia sužinokite… kiek sveriate! Atkreipkite dėmesį į maksimalią elektrinės transporto priemonės apkrovą, kuri dažniausiai siekia iki 200 kilogramų. Tiesa, neapsigaukite, apžiūrėdami, pavyzdžiui, iki 100 kilogramų maksimalią apkrovą turintį paspirtuką, kadangi šis, žvelgiant į kitus parametrus, gali būti skirtas vaikams, todėl suaugęs, norėdamas keliauti greičiau, atlikti daugiau manevrų, su mažesnės apkrovos galios paspirtuku gali atsisveikinti kur kas greičiau negu įsigydamas suaugusiems pritaikytą keliavimo priemonę.

 

Kadangi prieš įsigydami paspirtuką svarstėte, kur su juo keliautumėte, prisiminkite, kokios šaligatvio ar kitos kelio dangos sąlygos, kuriomis jums teks dažniausiai važiuoti. Atkreipkite dėmesį į įkalnes, kadangi nuo to priklausys vienas parametras, į kurį būtinai turėsite atkreipti dėmesį. Kiekvieno paspirtuko techniniuose parametruose nurodyta, kokio laipsnio kampą paspirtukas yra pajėgus užvažiuoti, o tai reiškia, kokią maksimalią įkalnę keliavimo priemonė gali įveikti.

 

Kuo didesnė paspirtuko galia, tuo didesnį greitį jis gali išvystyti. Verta paminėti, jog gamintojai nerekomenduoja visuomet važiuoti didžiausiu leistinu greičiau, siekiant išvengti netikėtų ir nemalonių atsitikimų, kritimų, nepastebėjus nelygios dangos ar ne vietoje pasitaikančių akmenų. Optimaliausias keliavimo greitis, rekomenduojamas gamintojų, yra 15-20 km/h. Kai kurie elektrinių paspirtukų modeliai gali išvystyti net 100 km/h greitį, tačiau didžioji jų dalis siekia 70-80 km/h greitį. Dar vienas itin svarbus patarimas, norint keliauti saugiai ir užtikrintai – atkreipti dėmesį į atstumą, kurį transporto priemonė gali įveikti, neturint galimybės jo pakrauti. Tai gali būti 100, 150 ar daugiau kilometrų, o šio atstumo žinojimas suteiks saugumo jausmą juo keliaujančiam asmeniui.

 

Jeigu manote, jog kelionės elektrine transporto priemone metu teks įveikti kelio dangos nelygumus, važiuoti per akmenis ir pan., specialistai rekomenduoja rinktis didesnius ratus turintį paspirtuką. Taip pat didesnius ratus turintys paspirtukai greičiau įsibėgėja. Mažesni ratai tampa didesnio manevringumo garantu, o taip pat jie neprideda papildomo svorio.

 

Rinkoje parduodami elektriniai paspirtukai dažniausiai gaminami iš plieno, pasižyminčio ilgaamžiškumu ir patvarumu arba iš aliuminio. Aliuminio rėmą turinti elektrinė transporto priemonė yra lengvesnė negu pagaminta iš plieno, todėl pastebima, jog dailiosios lyties atstovės dažniau renkasi aliuminio paspirtukus. Kadangi elektriniai paspirtukai ne tik madingi, bet ir tampantys ekonomišku keliavimo variantu, šiltuoju sezonu keičiančiu automobilius, su jais keliaujant ekspertai pataria nepamiršti saugumo ir važiuojant dėvėti šalmą bei kitas apsaugines priemones.

PARTNERIO TURINYS
2020 birželio 19 d.