Spalvingos „Vaikų Velykėlės“ Šiauliuose

Spalvingos „Vaikų Velykėlės“ Šiauliuose

2017 m. balandžio 23 d., sekmadienį, 12 val. skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės vyks visai šeimai skirta Atvelykio šventė „Vaikų Velykėlės“. Šventinių tradicijų gausa bei spalvingumu Velykoms nė kiek nenusileidžiantis Atvelykis sukvies ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius šauniai praleisti laiką. Nuo šventų Mišių vaikams, koncerto, margučių ridenimo iki kiaušinių skanavimo – tokią pavasario šventę įsivaizduoja renginio organizatoriai.

Renginio organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginį remia ŽŪB „Ginkūnų paukštynas“, prekybos tinklas „Norfa“.   

 Renginys nemokamas.

 

Pirmąjį sekmadienį po Velykų švenčiamas Atvelykis dar vadinamas „Velykikėmis“, „Mažosiomis Velykėlėmis“, „Pravadais“, o dažniausiai – „Vaikų Velykėlėmis“. Tą dieną vėl verdami ir dažomi kiaušiniai, sugalvojama įvairiausių pramogų su margučiais: jie ne tik marginami, bet ir ridenami, rungtyniaujama renkant tvirčiausią ir kiečiausią margutį. Atvelykis daugiausia džiaugsmo suteikia vaikams, nes tai – jų šventė. „Organizuojama švente ne tik skatiname etnografinių švenčių šventimą, puoselėjame senąsias tradicijas, bet ir stengiamės lavinti vaikų kūrybiškumą, originalumą ir bendruomeniškumą. Tikimės, kad ne tik vaikai, bet ir tėveliai, seneliai susidomės švente ir aktyviai joje dalyvaus“, – sakė Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Šventiniai „Vaikų Velykėlių“ renginiai prasidės 11 val. šventomis Mišiomis vaikams ir jaunimui Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedroje. Po mišių skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės prasidės šventinis koncertas ir kitos atrakcijos. Scenoje pasirodys ir gerą nuotaiką bei linksmas melodijas skleis Povilas ir Jonas Lipinskiai, Urtė Medžiūnaitė, dainavimo studijos „Pūūūka“ ir „Svirplys“, vaikų vokaliniai ansambliai „Lašeliai“ ir „Mikitukas“.

Skambant nuotaikingoms dainoms Šiaulių profesinio rengimo centro auklėtiniai paragauti pakvies skaniausių kiaušinių. Tuo pat metu mažieji šventės dalyviai, pagriebę iš namų atsineštus margučius, drauge su apsilankiusia Velyke žais įvairius žaidimus: ridens, rungtyniaus nešdami šaukštu, bandys užrištomis akimis numušti padėtą ant kelmo kiaušinį, žais „margučių krepšinį“. Visų rungčių nugalėtojų laukia saldūs prizai ir siurprizai. Mažiausieji šventės dalyviai spalvins popierinius kiaušinius ir  kabins juos ant stilizuoto Velykų medžio.

Organizatoriai tikisi, kad šventinę nuotaiką kurs ne tik skardus vaikų juokas ir plačios šypsenos, bet ir saulėta pavasario diena. Juo labiau, kad balandžio 23-ąją švenčiamos Jurginės – pavasario sutikimo ir lietuviškos žalumos šventė.

Šventiniai renginiai Šiauliuose vyks ir anksčiau. Balandžio 21 d. 18 val. Atvelykio vakaronė „Kepurę laikau, margučio prašau“ vyks Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namuose, balandžio 22 d. 14.00 val. Atvelykio šventė „Mažosios Velykėlės“ – Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose

 

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Šiaulių kultūros centro etninės kultūros specialistė Aušra Brijūnienė, tel. +370 615 83 983, el. p. [email protected].

2017 balandžio 18 d.