Trilerio „Komandosai“ filmavimams Maltoje po vandeniu pastatytas naujas butaforinis miestas

Trilerio „Komandosai“ filmavimams Maltoje po vandeniu pastatytas naujas butaforinis miestas

Jau nuo šiandien kino teatrai kvies veiksmo juostų mėgėjus pasinerti į neįtikėtiną misiją, kurią pristato trilogijos „Pagrobimas“ ir filmo „Ekvalaizeris“ kūrėjai. Luco Bessono su kolegomis parašyta ir prodiusuota juosta „Komandosai“ pasakos kvapą gniaužiančią istoriją, kurios ašimi taps penki JAV jūrų pėstininkai ir 300 milijonų dolerių vertės auksas, slypintis giliai po vandeniu. Tam, kad visa tai pasiektų kino ekranus, Maltoje po vandeniu teko pastatyti visą miestą, kuriame ir nufilmuotas intriguojantis trileris.

Juostos režisieriui Stevenui Quale’ui ekstremalus darbas po vandeniu – jau ne naujiena. Drauge su Jamesu Cameronu jie bendradarbiavo kurdami „Titaniką“, o L. Bessonas atskleidė, kad Maltoje vykęs pasiruošimas filmavimams vyko gerokai ilgiau, nei pats filmavimas.

 

„Kol mes Maltoje 45 metrai po vandeniu statėme visą dirbtinį miestą, aktoriai dirbo su tikrais komandosais, kurie mokė ne tik nardymo paslapčių, bet ir, pavyzdžiui, kaip susikalbėti po vandeniu dėvint pilną naro kostiumą. Filmuojant prireikė ne vieno dublio, o po kiekvieno nepasisekusio kadro juk nekilsi į paviršių pailsėti. Tad darbas šiame filme buvo tikrai sudėtingas fizinis išbandymas“, – pasakoja režisierius.

 

Trileris „Komandosai“ pasakoja apie penkis JAV jūrų pėstininkus, 1995-aisiais dislokuotus Sarajeve.

 

Misijos metu vyrukai išgirsta pritrenkiančią istoriją apie netoli Sarajevo esantį ežerą. Antrojo pasaulinio karo metais toje vietoje buvo kaimas. Subombardavus šalia stovėjusią užtvanką, kaimas liko palaidotas naujai susiformavusio ežero dugne. O pikantiškiausia istorijos dalis – kad tragedijos metu kaime buvo apsistoję naciai, gabenę iš Prancūzijos prisiplėštą aukso siuntinį. Gandai byloja, kad ežero dugne palaidoto aukso vertė – maždaug 300 milijonų dolerių.

 

Nutrūktgalviškasis penketukas nusprendžia patikrinti gandų tikrumą ir surengia nesankcionuotą ir itin slaptą operaciją. Deja, dalis „itin slapta“ netrukus nueina šuniui ant uodegos: vaikinus užfiksuoja priešo pajėgos. Užverda tikras pragaras, kuriame JAV jūrų pėstininkai priversti gelbėti ne tik auksą iš jūros dugno, bet ir savo pačių kailius.

 

„Tiek daug laiko praleidę drauge besimokydami nardyti, muštis, teisingai griūti ir panašiai, galiausiai jautėmės kaip tikri broliai. Sunkus darbas mus suartino, dažniausiai nuo pervargimo gelbėjo tik humoro jausmas ir netikėti juokeliai netikėtose vietose“, – pasakoja vienas pagrindinių aktorių Sullivanas Stapletonas.

 
Veiksmo prifarširuota ir subtiliu humoru pagardinta juosta „Komandosai“ Lietuvos kino teatruose startuoja jau šiandien, rugsėjo 1 dieną.

 

Trilerio anonsas: https://youtu.be/cadC8kHlDow

2017 rugsėjo 01 d.