Užburbuliuoti miestų erdves – unikali lietuvių tradicija

Užburbuliuoti miestų erdves – unikali lietuvių tradicija

Pilietinė iniciatyva „Burbuliatorius“ jau 9-tą kartą kviečia miestų ir miestelių gyventojus muilo burbulais pagyvinti pamėgtus skverus ir aikštes. Periodiniai renginiai vyksta kas antrą pirmadienį, 18.30 nuo gegužės 29 d., iki rugsėjo 5 d., kurių metu leidžia muilo burbulus, organizuoja piknikus, dalyvauja meninėse improvizacijose, eksperimentuoja su milžiniškais muilo burbulais.

2009 metais Vilniuje užgimusi iniciatyva unikali tuo, kad ji vyksta vienu metu daugiau nei 12 Lietuvos ir užsienio miestų, tiesdama tiltus tarp skirtingų pasaulio miestų gyventojų. „Burbuliatorius“ subūrė užsienyje gyvenančias lietuvių bendruomenes: prie iniciatyvos prisijungė Jungtinės Karalystės ir Skandinavijos miestai, šiais metais prie „burbuliuojančių“ miestų pirmą kartą prisijungią Švedijos miestas Tranas. Ši iniciatyva plačiai pristatoma skirtingų šalių spaudoje, garsindama Lietuvos gyventojų kūrybingumą.

„Gyvybingos viešosios erdvės yra socialinių kontaktų vieta. Periodiškai matydami vieni kitus viešosiose erdvėse išvystome pasitikėjimą ir ilgalaikius ryšius. Viešosios erdvės yra svarbi sąlyga kuriant draugišką, atvirą visuomenę“, – teigia idėjos sumanytoja, miestų antropologė dr. Jekaterina Lavrinec.

Ilgalaikė tradicija susiklostė dėl jos paprastumo ir galimybės kiekvienam piliečiui pradėti renginį savo mieste be jokių investicijų. „Burbuliatoriaus“ kūrėjai ir organizatoriai yra patys žmonės, kurie atsineša muilo burbulus į viešąsias erdves, dalinasi su naujais dalyviais. „Burbuliatorius“ yra proga patiems gyventojams eksperimentuoti, atrandant naujus kūrybinius scenarijus. Vienuose miestuose renginio metu vyksta žaidimai, iškylos, kituose – koncertai, plenerai.

Burbuliuojančių miestų ir vietų sąrašas:

Vilnius: pieva prie Balto tilto;
Kaunas: pieva Kauno pilies;
Alytus: Jaunimo parkas;
Telšiai: Lygumų 52;
Klaipėda: Atgimimo aikštė;
Prienai: Prie žaidimo aikštelės;
Gargždai: Savivaldybės aikštė;
Panevėžys: Laisvės aikštė (ties fontanais);
Šilutė: Parkas prie Šilutės kultūros ir pramogų centro;
Vievis: Kultūros centro kiemas – gimnazijos stadionas;
Biržai: Juliaus Janonio skveras;
Marijampolė: Poezijos parkas;
Pasvalys: Smegduobių parkas.
Užsienyje:
Tranås (Švedija): Folk parkas
Lincoln (Jungtinė Karalystė): Arboretum parkas
Dundalk (Airija): Ice House hill park.

 

Nuorodos:

„Burbuliatoriaus“ puslapis: https://www.facebook.com/burbuliatorius/
Facebook renginio nuoroda: https://www.facebook.com/events/465152263839825/

2017 gegužės 25 d.