10 įspūdingiausių pramogų ore 2018-ųjų vasarai

10 įspūdingiausių pramogų ore 2018-ųjų vasarai

Vasara – puikus metas išbandyti įvairias oro pramogas, juo labiau kad daugelis jų organizuojamos tik šiuo sezonu. Tad pristatome 10 su nutrūktgalviškais skrydžiais ir nevaržoma laisve ore susijusių pramogų.

 

1. Skrydis oro balionu

 

 

Oro balionai skaičiuoja jau 235 metų istoriją. Tai ypatinga pramoga, kurią bent kartą gyvenime verta išbandyti kiekvienam. Iš viso skrendama apie 1 val., o su pasiruošimu pramogos trukmė – apie 3 val. Skristi gali suaugę ir aukštesni nei 120 cm vaikai. Itin rekomenduojami rytiniai skrydžiai oro balionu, kai horizontai apgaubti rūko, o jei skrisite ne vidurvasarį, galbūt pavyks pamatyti ką tik patekėjusią saulę.

 

2. Šuolis parašiutu

 

 

Šuolis parašiutu – dar viena pasaulio ir Lietuvos ekstremalų pamėgta pramoga. Pasirinkus šokti savarankiškai, būtina išklausyti kelių valandų trukmės instruktažą. Galite rinktis kupolo arba sparno tipo parašiutą, o norintiems ilgesnio laisvojo kritimo, intensyvesnių įspūdžių ir užtikrinto saugumo rekomenduojamas tandeminis šuolis parašiutu su instruktoriumi. Priklausomai nuo pasirinkto varianto ši pramoga kainuoja 45–130 eurų.

 

3. Šuolis su virve

 

 

Jei šuolis iš padangių – ne jums, galbūt norėtumėte išbandyti kiek žemiškesnę pramogą – šuolį nuo tilto su virve? Kaune tokiems šuoliams tobulai pritaikyta vieta – Trijų mergelių pėsčiųjų tiltas. Jis – ne tik labai ilgas, bet ir aukštas, o aplink atsiveria Nemuno panorama.

 

4. Skrydis parasparniu

 

 

Parasparnis – bene lengviausias žinomas, vos per 30 kg ar net mažiau sveriantis skraidymo aparatas, sudarytas iš medžiagos ir plonų virvelių. Dėl lengvos konstrukcijos parasparniai gali pakilti net į kelių kilometrų aukštį. Parasparniai leidžia mėgautis gamtos vaizdais ir panoramomis panašiai kaip iš oro baliono. Patyręs instruktorius skrydžio metu pasirūpina, kad jaustumėtės komfortiškai ir mėgautumėtės kiekviena danguje praleista minute.

 

5. Skrydis sklandytuvu

 

 

Sklandytuvas – unikali priemonė aviacijoje, veikianti be variklio – tik pasikliaujant žiniomis ir gamtos stichijomis. Sklandytuvai mūsų klimato sąlygomis gali išvystyti iki 160 km/val. greitį. Kuo aukščiau pakylama ir kuo palankesnės oro srovės, tuo didesnį atstumą galima nusklęsti. Tad ši pramoga tiesiogiai priklausoma nuo oro sąlygų.

 

6. Apžvalginiai skrydžiai lėktuvu

 

 

Šalyje turime net 26 veikiančius aerodromus, iš kurių kasdien kyla ir leidžiasi nedideli pramoginiai lėktuvai. Norintiems pasigrožėti Lietuva iš paukščio skrydžio, rekomenduojama išbandyti skrydžius virš gražiausių Lietuvos gamtos ir architektūros paminklų: pavyzdžiui, skrendant Trakų apylinkėse, praskrendama net virš 44 ežerų.

 

7. Skrydis sraigtasparniu

 

 

Skrydis sraigtasparniu – tai pasaulio didmiesčiuose Niujorke, Londone, Sidnėjuje, Dubajuje, Las Vegase ir kt. pamėgta pramoga. Ir Lietuvoje jau galima išbandyti ir pramoginius skrydžius sraigtasparniais virš Vilniaus ir Klaipėdos. Turėsite galimybę grožėtis sostinės ir pajūrio vaizdais net iš 800 m aukščio.

 

8. Lėktuvo pilotavimo pamokos

 

 

Norintiems dar vienu žingsneliu priartėti prie profesionalios mažosios aviacijos, siūloma rinktis lėktuvo pilotavimo pamokas. Pilotas-instruktorius supažindins su lėktuve esančiais prietaisais, pamokys, kaip ore valdyti nedidelį lėktuvą, o kartu patirsite ir visus skrydžio nedideliu lėktuvu privalumus.

 

9. Akrobatiniai skrydžiai

 

 

Akrobatiniai skrydžiai – ypatingi: ore atliekamos kilpos užgniaužia kvapą net ir didžiausiems bebaimiams! Tai maža šventė ne tik pramogos dalyviams, bet ir jį atlydėjusiems artimiesiems bei aerodromo apylinkių gyventojams.

 

10. Skrydis naikintuvu

 

 

Naikintuvas gali skristi net 200–900 kilometrų per valandą greičiu! Jei ieškote išties ypatingos dovanos artimajam, akrobatinis skrydis lėktuvu jį nustebins, taip pat pramogos dalyvis galės pats paskraidinti naikintuvą, žinoma, prižiūrint pilotui.

 

Tad leiskitės į nepakartojamą nuotykį ore – dovanokite stulbinamas pramogas ir sau, ir savo artimiesiems. Daugiau apie įspūdingas oro pramogas skaitykite čia: http://blogas.geradovana.lt/ispudingiausios-oro-pramogos-kuria-rinksites-jus/

 

Partnerių turinys

2018 birželio 20 d.