Algirdo Juliaus Greimo ir Ievos Simonaitytės kūryba garsinio skaitymo valandoje

Algirdo Juliaus Greimo ir Ievos Simonaitytės kūryba garsinio skaitymo valandoje

2017 m. spalio 18 d. 17.30 val. „Centro šokoladinėje“ (Vilniaus g. 134) Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namai organizuoja interaktyvią garsinio skaitymo valandą „Algirdo Juliaus Greimo ir Ievos Simonaitytės kūrybos dialogai“. Pasaulinei baltosios lazdelės dienai paminėti skirtame renginyje netrūks užsiėmimų, kurie įprasmins LR Seimo nutarimą 2017-uosius metus paskelbti Algirdo Juliaus Greimo ir Ievos Simonaitytės metais. Renginyje žymių autorių kūrybos ištraukas skaitys profesionalūs aktoriai Vladas Baranauskas ir Lina Bocytė, laukia Brailio raštu parašytos knygos ištraukos skaitymai ir autorių kūrybos apžvalga bei analizė mokytojo eksperto Rimvydo Sruogio akimis. Renginio muzikinę nuotaiką kurs Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistų (mokytoja Marytė Markevičienė) atliekami kūriniai.

 
Projektą remia Šiaulių miesto savivaldybė. Renginys nemokamas.

 

Pasaulinė baltosios lazdelės diena Lietuvoje švenčiama įvairiai. Organizuojamuose renginiuose siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmones su regėjimo negalia, skleisti informaciją apie regos sutrikimo priežastis ir siekti užkirsti kelią ligoms.
Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių skyriaus vedėja Inta Skeivienė teigia, kad Pasaulinė baltosios lazdelės diena kultūros namuose minima kasmet. Kadangi Lietuvos Respublikos Seimas 2017-uosius metus paskelbė žymių rašytojų Algirdo Juliaus Greimo ir Ievos Simonaitytės metais, šiemet nutarta surengti tokį renginį, kuris sudomintų ne tik regėjimo negalią turinčius žmones, bet ir visus sveikuosius literatūros mylėtojus. „Minėdami Pasaulinę baltosios lazdelės dieną, šiemet išeiname į miesto erdves. Organizuojamas renginys daugiabriaunis: čia vietą ras ir literatūros gerbėjai, kurie gali skaityti įprastas knygas, ir tie žmonės, kuriems aktualios aklųjų raštu parašytos ar garsinės knygos. Tikiuosi, kad tokio pobūdžio renginys suartins, suburs žmones, padės neregiams arba silpnaregiams lengviau integruotis į visuomenę, o žmonėms, kurie neturi regėjimo sutrikimų, suvokti, kad negalia nėra trukdis bendrauti ir bendradarbiauti“, – sako I. Skeivienė.
Pasak renginio organizatorės, susirinkusiųjų laukia išties įdomi programa. Renginio metu Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai Vladas Baranauskas ir Lina Bocytė-Garbačiauskienė skaitys ištraukas iš Algirdo Juliaus Greimo kūrinių „Tautos atminties beieškant“, „Iš arti ir iš toli“ ir Ievos Simonaitytės kūrinių „Vilius Karalius“, „Aukštųjų Šimonių likimas“ ir „Pikčiurnienė“. Klausantis įgarsintos Algirdo Juliaus Greimo knygos „Gyvenimas ir galvojimas“, susirinkusieji galės dar labiau įsigilinti į rašytojo kūrybą.
Renginio dalyvių dėmesį turėtų patraukti folkloro ansamblio „Sedula“ vadovė Virginija Gintilaitė. Sėkmingai ansambliui vadovaujanti neregė visiems susirinkusiems perkaitys ištrauką iš Brailio raštu parašytos Ievos Simonaitytės knygos „Aukštųjų Šimonių likimas“. Renginiui einant į pabaigą, Algirdo Juliaus Greimo ir Ievos Simonaitytės kūrybą paanalizuos ir apibendrins Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos literatūros mokytojas ekspertas Rimvydas Sruogis, o muzikos akordais renginį paįvairins Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos akordeonistai.

2017 spalio 16 d.