Animuoto filmo „Triušis Piteris“ kūrėjams Londoną teko filmuoti Sidnėjuje, nors Australijoje triušiai uždrausti

Animuoto filmo „Triušis Piteris“ kūrėjams Londoną teko filmuoti Sidnėjuje, nors Australijoje triušiai uždrausti

Laimei, jau šį savaitgalį kino teatruose pasirodysiančios animuotos komedijos visai šeimai „Triušis Piteris“ kūrėjai nusprendė istorijai sukurti animuotą triušį, nes kitaip filmas nebūtų galėjęs gimti. To priežastis nestebintų tik australų, mat jie puikiai žino: Australijoje, kur buvo kuriama juosta, triušiai laikomi kenkėjais ir į šalį neįleidžiami, o jos viduje – neveisiami. Ir tai dar ne visos įdomybės, lydėjusios komedijos kūrimą.

 

Britų rašytojos Beatričės Poter sukurta istorija apie triušį Piterį prieš 115 metų pakerėjo ne tik Anglijos, bet ir viso pasaulio vaikus. Pačios autorės iliustruota knygelė apie mėlynu švarkeliu vilkintį išdaigininką triušiuką buvo išversta į 36 kalbas, išleista bendru 45 milijonų tiražu ir iki šiol yra viena labiausiai skaitomų knygų pasaulyje.

 

Kurdami filmą, jo kūrėjai daugiausiai dėmesio skyrė istorijos aktualumui ir vizualumui. Vienas didžiausių jiems tekusių iššūkių – Sidnėjuje sukurti Londoną.

 

„Filmą kūrėme Australijoje, tačiau istorija – britiška iki kaulų smegenų, būtent todėl mums teko D. Britaniją sukurti visiškai kitoje pasaulio pusėje. Prisipažinsiu, lengva nebuvo. Reikėjo ne tik kūrybingumo, dailininkų sunkaus darbo, bet ir atidumo – žiūrovai nėra kvaili ir gali pamatyti net mažiausias scenarijui prieštaraujančias smulkmenas. Tiesa, labai džiaugiuosi, kad nusprendėme triušius animuoti pagrindinius herojus, nes Australijoje triušiai yra laikomi kenkėjais ir masiškai naikinami“, – sako režisierius Willas Gluckas.

 

Nors Lietuvoje bus rodoma lietuviškai įgarsinta filmo versija, originale skamba tokių užsienio žvaigždžių, kaip Jamesas Cordenas, Margot Robbie, Daisy Ridley ir kt. balsai. Tiesa, animacinėje nuotykių komedijoje pamatysime ir tikrus aktorius.

 

Juosta pasakos apie nuostabiame Anglijos gamtos kampelyje su trim sesutėmis gyvenantį geraširdį triušiuką Piterį, turintį daugybę draugų ir nuolat prasimanantį įvairiausių žaidimų. Jis niekuomet nepalieka bėdoje, o kartais nesusilaikęs krečia nepiktus pokštus. Maisto Piteris susiranda apsilankydamas fermerių daržuose arba mėgaudamasis panelės Bėjos (aktorė Rose Byrne) paliktomis vaišėmis.

 

Tačiau kuomet į Bėjos kaimynystėje stovintį namą įsikelia ponas Tomas Makgregoras (akt. Domhnallas Gleesonas), gyvenimas triušiukui apkarsta. Mat Tomas negali pakęsti visokių laukinių gyvūnėlių – ypač tokių, kurie vagia jo daržoves.

 

Lyg to būtų maža, Makgregoras ima ir įsimyli gražiąją Bėją. Piteris netrukus supranta, kad jam ir jo draugams gresia ne tik prarasti gardų maistą iš Makgregoro daržo, bet ir tikrą draugę, kuri visuomet pasirūpindavo gyvūnėliais. Sunerimęs triušiukas ima regzti planus, kaip suardyti Tomo užmačias. Tačiau Makgregoras taip pat nesnaudžia – jis pasiryžta bet kokia kaina nugalėti tuos „įkyrius parazitus“.

 

Nuotaikingas pasakojimas visai šeimai apie pašėlusį, tačiau geraširdį triušiuką Piterį Lietuvoje pradedamas rodyti jau šį penktadienį, kovo 23 dieną.

 

Filmo anonsas:

2018 kovo 22 d.