„Kino karavano“ sezoną užbaigs geriausias metų filmas „Šventasis“

„Kino karavano“ sezoną užbaigs geriausias metų filmas „Šventasis“

2017 m. projekto „Kino karavanas“ 30-ies miestų ir 60-ies nemokamų seansų odisėja eina į pabaigą. Dar liko aplankyti Varėną, sugrįžti į Ukmergę, Anykščius ir Birštoną. Rugsėjo 28 d., 18 val., Telšių Žemaitės dramos teatre įvyks paskutinis šių metų „Kino karavano“ seansas.

 

Drauge su projekto pagrindiniu partneriu „ŽEMAITIJOS – ilgaamžės tradicijos“ buvo nuspręsta 2017 m. sezoną Telšiuose uždaryti su geriausiu metų filmu „Šventasis“. Filmą pristatyti atvyks režisierius Andrius Blaževičius.

Filmo anonsas: https://www.youtube.com/watch?v=x9BPho1RUNU

 

Filmą „Šventasis“ taip pat bus galima pasižiūrėti ir „Kino karavano“ išmaniojo partnerio „Telia“ videonuomoje. „Klientams, užsisakiusiems išmaniąją televiziją, nuolat pristatome naujausius, geriausiai įvertintus Lietuvos ir pasaulio filmus tam, kad kino seansus jie galėtų rengti čia pat namuose. Taigi ir šįkart „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose triumfavusi A. Blaževičiaus juosta mūsų videonuomoje bus rodoma nuo rugsėjo 22-osios. Tą pačią dieną „Šventasis“ pasirodys ir šalies didžiuosiuose kino ekranuose“, – sako „Telia“ privačių klientų vadovas Norbertas Žioba.

 

„Šventajame“ pasakojama kiekvienam žiūrovui suprantama ir aktuali istorija. Mariaus Repšio nepriekaištingai suvaidintą pagrindinį „Šventojo“ veikėją Vytą atleidžia iš darbo, paguodos jis ima ieškoti svetimos moters glėbyje ir nuobodžiaujančių draugų kompanijoje. Tačiau mažametėms dukroms reikia tėvo, o pavargusiai nuo atsakomybės naštos žmonai – vyro. Režisierius A. Blaževičius nedramatizuoja situacijos, o bando į ją pažvelgti originaliai ir su stipria ironija.

 

Už vaidmenį šiame filme M. Repšiui buvo įteikta geriausio aktoriaus „Sidabrinė gervė“. Iš viso „Šventajam“ Lietuvių kino akademija šiemet skyrė daugiausiai apdovanojimų – net šešias „Sidabrines gerves“. Šalies kino teatruose filmas bus rodomas nuo rugsėjo 22 d. Tad lygiai po savaitės filmas bei jo režisierius A. Blaževičius atkeliaus ir į Telšius.

 

Rugsėjo 28-ąją, 13 val., Telšių dramos teatre bus galima išvysti ir kitos jaunosios kartos kino kūrėjos Linos Lužytės sukrečiantį filmą visai šeimai „Palaukit mūsų!“. L. Lužytė – viena iš filmo režisierių, skirtinguose pasaulio žemynuose – nuo Meksikos iki Nepalo, fiksavusi ypatingas vaikų keliones į mokyklą.

 

„Kino karavanas“ rugsėjo 14 d. lankysis Ukmergėje, 20 d. Varėnoje, 21 d. Anykščiuose, 27 d. Birštone ir 28 d. Telšiuose. Tai paskutinės galimybės išvysti šalies regionuose „Kino pavasario“ žiūrovų pamėgtus filmus: komediją „Tobuli melagiai“, erotinę dramą „Tarnaitė“, muzikinę istoriją „The Rolling Stones“ turas po Lotynų Ameriką“, filmą šeimai „Moliūgėlio gyvenimas“. Visus seansus rasite čia: http://kinopavasaris.lt/lt/kino-karavano-seansai

 

Apie „Kino karavaną“: ketvirtą kartą organizuojamą projektą judėti į priekį skatina noras kokybišką, autorinį kiną padaryti lengvai prieinamą kuo platesnei, įvairaus amžiaus auditorijai, skirtingiems socialiniams sluoksniams. Supažindinant Lietuvos miestų ir miestelių gyventojus su naujausiais pripažintų kino menininkų darbais, turtinamas kultūrinis Lietuvos regionų gyvenimas ir mažinama jų socialinė atskirtis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
Filmą „Šventasis“ platina „Kino Pavasaris Distribution“. Filmą gamino „M-Films“ (Lietuva) ir „No Sugar Films“ (Lenkija). Filmą finansavo Lietuvos kino centras.

2017 rugsėjo 13 d.