Dėmesingiems vartotojams saugu ir paprasta pirkti elektroninėse parduotuvėse

Dėmesingiems vartotojams saugu ir paprasta pirkti elektroninėse parduotuvėse

Vis daugiau žmonių atranda, kad apsipirkti internetu yra patogiau, greičiau ir, dažnai, pigiau nei įprastose parduotuvėse. Elektroninės parduotuvės veikia kiaurą parą be jokių išeiginių ir yra lengvai pasiekiamos iš bet kurios vietos, kur yra interneto ryšys. Vis tik, tam, kad apsipirkimo patirtis būtų maloni ir pirkiniai džiugintų, verta neprarasti budrumo ir prisiminti kelias saugumo taisykles.

 

Saugus interneto ryšys

Perkant internetu nepakanka turėti internetą, nes tokiu atveju primygtinai rekomenduojama naudotis tik saugiu interneto ryšiu. Pirkite tik naudodamiesi kompiuteriu, planšete ar kitu išmaniu prietaisu, kuriame įdiegta antivirusinė programa. Taip išvengsite pavojaus parsisiųsti virusą, galintį nukopijuoti jūsų duomenis. Ne mažiau svarbu atliekant bet kokius mokėjimus internetu naudotis tik apsaugotu ryšiu. Tai reiškia nesinaudoti nei viešais kompiuteriais, nei viešu bevieliu internetu.

 

Saugūs slaptažodžiai

Nesaugūs slaptažodžiai gali apkartinti apsipirkimo internetu patirtį taip pat kaip prie kasų palikta atvira piniginė. Tokie paprasti slaptažodžiai, kaip 123456, slaptazodis1, katinas ar nesakysiu, prilygsta garažo durų rakinimui dviračio spynele. Šiuo metu saugiu laikomas slaptažodis, kurį sudaro bent  8 simboliai, tarp kurių yra bent viena didžioji raidė, bent vienas skaitmuo ir bent vienas specialus klaviatūros simbolis, #,/,& ar kiti. Tokį saugų, tačiau lengvai prisimenamą slaptažodį galite pasidaryti iš pirmųjų sakinio raidžių, pavyzdžiui, „mano #mylimam šuniui Lotai tuoj bus 5 metai“ – m#mšLtb5m.

 

Saugus parduotuvės adresas

Elektroninės parduotuvės (ne)saugumą gali išduoti ne tik nepatenkintų klientų atsiliepimai, bet ir jos adresas. Pasitaiko, kad netikros internetinės parduotuvės, panašiai, kaip populiarių prekių ženklų klastotės, patiklių vartotojų dėmesį pritraukia panašiu pavadinimu į gerą reputaciją turinčią elektroninę parduotuvę. Todėl atidžiai perskaitykite parduotuvės pavadinimą. Kitas saugios parduotuvės ženklas taip pat užkoduotas pavadinime – tai „https://“ pradžia (pvz. https://membershop.lt), kuri reiškia, kad šioje svetainėje naudojama saugi kodavimo sistema. Tai užtikrina duomenų kodavimo sistemos sertifikatas (SSL).

 

Pirmenybė gerą reputaciją turinčioms internetinėms parduotuvėms

Tai, kad internetu gali prekiauti bet kas yra ir privalumas, ir trūkumas. Viena vertus galite įsigyti unikalių prekių, kita vertus, lieka rizika prarasti pinigus arba gauti ne tokią prekę, kokios tikėjotės. Tikrai neapsiriksite pasidomėję parduotuvės reputacija prieš dėdami patikusius rūbus, interjero detales, knygas, maisto produktus ar bet kurias kitas prekes į pirkinių krepšelį. Pirmenybę teikite ne pirmus metus veikiančiai parduotuvei, kuri jau spėjo užsitarnauti klientų pasitikėjimą. Nepatingėkite paieškoti ir pirkėjų atsiliepimų – ar prekės pristatomos greitai, ar pirkiniai atitinka lūkesčius, ar greitai gaunama informacija susidūrus su nesklandumais.

 

Atidžiai perskaitykite prekių pristatymo bei grąžinimo sąlygas

Labai dažnai pirkėjai, net nepermetę akimis teksto, pažymi varnelę, esą susipažino su elektroninės parduotuvės taisyklėmis. Jei prekes gausite laiku ir būsite patenkinti jų kokybe, tikrai neprisiminsite skaitėte ar neskaitėte tų taisyklių. Vis tik, su bet kokiais nesklandumais susitvarkysite sklandžiau bei greičiau atgausite pinigus, jei tiksliai žinosite pardavėjo įsipareigojimus bei savo teises.

 

Jei iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad apsipirkimas internetu yra sudėtingas ir nesaugus, prisiminkite, kad ir eiti per gatvę gali būti labai nesaugu ignoruojant saugaus eismo taisykles. Laikantis elementarių saugumo reikalavimų apipirkti internetu bus kur kas saugiau ir paprasčiau nei pereiti gatvę gerai pažįstamoje sankryžoje.

2020 balandžio 28 d.