Festivalyje – konkurse „Aušrinė žvaigždė“ – 723 šokėjai

Festivalyje – konkurse „Aušrinė žvaigždė“ – 723 šokėjai

2017 m. gegužės 11–14 d. Šiaulių kultūros centro erdvėse, Linkuvos socialinės globos namuose vyks tarptautinis šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“. Vienuoliktą kartą organizuojamoje šokėjų šventėje į sceną užlips net 723 šokėjai. Konkurse dalyvaus 7 užsienio kolektyvai iš Rusijos, Ukrainos, Kazanės, Latvijos ir Estijos, 19 įvairius šokius šokančių kolektyvų iš Lietuvos. Tradiciniame konkurse vaikai ne tik džiugins šiauliečius puikiais pasirodymais, bet ir plės savo akiratį, bendradarbiaus ir draugaus su kitais kolektyvais, pasisems žinių.

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

Renginys nemokamas.

 

Idėja organizuoti festivalį, skirtą Šokio dienai, kilo studijos „Aušrelė“ įkūrėjai, choreografei Liudmilai Galancevai, tačiau organizuojamas festivalis-konkursas nuolat keitėsi, buvo tobulinamas, ieškoma originalių idėjų. Šįkart dalyvių ir žiūrovų laukia konkursiniai pasirodymai, atidarymo ir uždarymo renginiai, išvažiuojamieji koncertai. Kaip ir kasmet, konkurso dalyviai paskutiniąją festivalio dieną dalyvauja tradicinėse ekskursijose, lanko muziejus Šiauliuose.

Festivalio „Aušrinė žvaigždė“ atidaryme gegužės 11 d., ketvirtadienį, 17 val. šoks konkursinėje programoje nedalyvaujanti „Aušrelė“ ir daugelis festivalio svečių.

Penktadienį, gegužės 12 dieną, koncertai vyks svečiuose. Pirmasis konkursantų pasirodymas „Gerumo sparnai“ numatytas Linkuvos socialinės globos namuose. „Su likimo nuskriaustais vaikais bendraujame jau ne pirmus metus, todėl stengiamės kaskart sukurti bent mažytę šventę ir tiems žmonėms, kurie neturi sąlygų atvykti pasiklausyti koncerto pas mus. Kitas pasirodymas „Draugų rate“ vyks mūsų aplinkoje – Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose“, – pasakoja viena iš renginio organizatorių, kultūrinės veiklos vadybininkė, Zita Mundinienė. Po koncerto numatytas draugystės medžio – pušelės – sodinimas. Prie Rėkyvos ežero jau pasodintos ir sėkmingai auga 7 pušys, o šiais metais pušynas pasipildys dar trimis. „Kolektyvai, dalyvaujantys mūsų renginyje pirmą kartą, sodina savo medelį. Kaskart atvykę į konkursą, dalyviai džiaugiasi, kad jų medeliai stiebiasi į viršų“, – kalba Z. Mundinienė.

Gegužės 13 d., šeštadienį, Šiaulių kultūros centre prasidės konkursiniai pasirodymai. Į sceną lips keturių amžiaus grupių šokėjai: mažieji, t. y. 7–9 metų ir 10–12 metų, bei vyresnieji – 13–16 metų ir 17–20 metų amžiaus vaikai. Šokėjus vertins tarptautinė ekspertų komisija, o kiekvienai šokio kategorijai bus skiriamos trys prizinės vietos. Vienas kolektyvas, kuris dalyvaus visose trijose šokio kategorijose, turės galimybę laimėti Grand Prix.

 

 

Informaciją teikia choreografijos studijos „Aušrelė“ kultūrinės veiklos vadybininkė Zita Mundinienė, mob. 8 614 19 562.

2017 gegužės 09 d.