Žymiausias Europos kino blogeris pastebėjo A. Matelio filmą „Nuostabūs lūzeriai. Kita planeta“

Žymiausias Europos kino blogeris pastebėjo A. Matelio filmą „Nuostabūs lūzeriai. Kita planeta“

Nors režisieriaus Arūno Matelio filmo „Nuostabūs lūzeriai. Kita planeta“ pasaulinė premjera Varšuvos kino festivalyje įvyks tik kitą savaitę, kūrinys jau sulaukia puikių atsiliepimų iš kino industrijos profesionalų. „Aukštos meninės vertės filmas, kurį turi pamatyti visame pasaulyje“, – tvirtina Tue Steen Müller, vadinamas žinomiausiu Europos kino blogeriu.

 

Tue Steen Müller – daugelio prestižinių tarptautinių kino festivalių programų kuratorius, pitching forumų iniaciatorius, daugelio tarptautinių kino mokyklų profesorius, „Balticum Film and TV“ festivalio bei didžiausio ir įtakingiausio tinklo „European Documentary Network“ (EDN) vienas iš įkūrėjų, Danijos karalienės apdovanotas už indėlį į kiną.

 

Savo portale www.filmkommentaren.dk T.S. Müller pasidalino įspūdžiais apie naujausią lietuvių režisieriaus Arūno Matelio filmą „Nuostabūs lūzeriai. Kita planeta.“

 

„Puikiai žinome, kad Arūnas Matelis yra puikus meninės dokumentikos kūrėjas, taigi jo naujo filmo laukėme su nekantrumu. Man teko laimė pamatyti jį prieš pat filmą užbaigiant. Filmas kviečia mus pažvelgti, kaip pavadinimas sufleruoja, į kitą planetą ir stebint dviračių sportą paliečia egzistencinius klausimus“, – rašo T.S. Müller.

 

„Sulaukti tokios filmo recenzijos iš garsiausio kino blogerio, dar net nepasirodžius filmui – be galo didelis įvertinimas. Tikrai juo džiaugiuosi“, – sako A. Matelis. Filmo „Nuostabūs lūzeriai. Kita planeta“ pasaulinė premjera jau kitą savaitę įvyks Varšuvos kino festivalyje, kuris kino pasaulyje rikiuojasi tarp kitų A klasės festivalių – Berlyno, Kanų, Venecijos. Lietuvių režisieriaus filmas festivalyje varžysis pagrindinėje dokumentinių pilnametražių filmų konkursinėje programoje.

 

Filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pasakoja unikalią ir nematytą vadinamų „gregory“, Sančų Pančų, lūzerių vandens vežėjų, o kartu ir savotiškų vienuolių, riterių, dviratininkų, kurie neturi teisės į asmeninę pergalę, istoriją, prestižinių lenktynių „Giro d’Italia“ fone. Anot paties režisieriaus, nematoma šio sporto pasaulio pusė, atskleidžianti nugalėtojams pasiaukojusių žmonių nuopelnus, gali tapti pretekstu kalbėti universalia pasiaukojimo tema. Nematomus herojus, šešėlyje liekančius tikruosius didvyrius, galime atpažinti visur – ne tik sporto pasaulyje, bet ir namuose, darbe, gatvėje.

 

Beveik 8-erius metus režisieriaus A. Matelio kurtas filmas – didžiausias bendros gamybos Europoje kino projektas, kurio gamyboje dalyvavo net aštuonios šalys: Lietuva, Italija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija ir Belgija.

 

Lietuvoje filmo premjera žiūrovų laukia kitų metų pradžioje.
Filmą iš dalies finansuoja Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos.

2017 spalio 05 d.