Šiauliečiai Velykas švęs funk stiliumi

Šiauliečiai Velykas švęs funk stiliumi

Jau balandžio 14-ąją Šiaulių naktiniame klube „Havana“ kartu „pasimelsti“ funk dievams  ir atšvęsti „Funkit Velykas“ kviečia legendinė grupė „Gin‘Gas“ ir kompanija. Renginio programoje ne tik naujausio grupės albumo „O kas, jeigu aš?“ dainos, bet ir bestseleriu tapusios Rimanto Kmitos knygos „Pietinia kronikos“ pristatymas, repo grupių JBC ir 3SUN-C pasirodymai, bei Rolando Parafinavičiaus inicijuota fotografijų paroda „Nevaryk an Petinia“.

 

Geriausia knyga apie Šiaulius

Jau 19 val. renginyje įvyks galingas populiariausio metų romano „Pietinia kronikas“ pristatymas, kuriame dalyvaus knygos autorius R. Kmita, literatūros kritikas V. Butkus bei menotyrininkas V. Kinčinaitis. Visi kartu jie kalbėsis apie pirmąjį šiaulietiškai parašytą romaną, Šiaulių tapatybę ir stereotipus. Prie diskusijos bus kviečiami prisijungti ir visi renginio dalyviai.

Beje, tai bus reta proga įsigyti geriausią šiaulietišką knygą su paties autoriaus autografu. Na, o tiems, kas nespės sudalyvauti renginyje būtina žinoti, kad „Pietinia kronikos“ jau yra išleistos ir audioformatu. Tad knygos dabar galima klausytis tiesiog bėgant krosą aplink Šiaulius.

Renginio metu R. Kmita su menininkų kompanija taip pat pristatys žmonių judėjimą „Pietinis yra visur“. Bus skaitomas judėjimo manifestas, savo žodį tars ne tik „Pietinia kronikų“ autorius, bet ir aktorė M. Šaltytė ir daugelis kitų.

Žmonių judėjimo „Pietinis yra visur“ tikslai yra skatinti domėtis savo gimtąja, gyvenamąja vieta, nes visos vietos pasakoja žmonių istorijas ir kuria jų tapatybę. Taip pat skatinti kalbėti gimtąja ar vietos kalba, tarme, žargonu, šnekamąja kalba, nes tai yra žmonių tapatybės dalis, kuri neturi būti varžoma ar kontroliuojama.

 

Koks vakarėlis be muzikos?

Vos tik pasibaigus „Pietinia kronikų“ pristatymui, į sceną įšoks vienos seniausių lietuvių funk grupių „Gin‘Gas“ nariai ir pristatys naujausio savo albumo „O kas, jeigu aš?“ kūrinius. Pirmoje koncerto dalyje skambės ne tik naujausio albumo dainos, bet ir visiems jau gerai pažįstami kūriniai.

Grupė Gin‘Gas gimė 1991 m. Šiauliuose ir greitai išpopuliarėjo tarp funk muzikos gerbėjų. Dar pirmaisiais nepriklausomybės metais jie muzikavo ne tik studentų šventėse, klubuose, bet ir respublikiniuose renginiuose. Tradicinis diksilendas, džiazo, džiazroko muzika pateikta 8–9 pučiamaisiais ir ritmo grupe – tai „groove“ (pulsas) pačia geriausia prasme. Po metų išleistas pirmasis grupės albumas, o jos nariai iš Lietuvos muzikos padangės iškeliavo ir į Europos festivalius, ne kartą buvo nominuoti Lietuvos muzikos apdovanojimuose.

Jau 25-erius metus gyvuojančioje grupėje šiuo metu groja 11 muzikantų iš skirtingų Lietuvos regionų, o iki naujojo albumo juos visus atvedė meilė funk muzikai.

„Mūsų nariai gyvena skirtinguose miestuose – Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – tad ir suderinti laiką repeticijoms būna išties sudėtinga. Tačiau visi mylime šią muziką, tad galiausiai susitinkame ir grojame. Beje, albumo pristatymui paruošėme kai ką ypatingo – visi į koncertą atėję muzikos mylėtojai ant stalų ras specialų Gin’Gas dainynėlį ir galės viso koncerto metu giedoti, tiksliau, dainuoti kartu su mumis. Tie, kas mėgsta mūsų muziką, galima sakyti, yra tikri funk maldininkai, dėl to ir sukursime jiems visas sąlygas pasimelsti funk muzikos dievams“, – užsimena grupės prodiuseris ir vokalistas Remigijus Ruokis.

Albumas „O kas, jeigu aš?“ įrašytas padedant Lietuvos autorių teisių agentūrai LATGA. Šiuo metu jį jau galima įsigyti didžiuosiuose MAXIMA prekybos centruose, VAGA knygynuose, Rūdninkų knygyne bei Thelonious parduotuvėse Vilniuje, taip pat užsisakius jį Gin‘Gas interneto svetainėje. Netrukus prekyboje pasirodys ir vinilinė plokštelė, kuri bus pristatoma gegužės mėnesio pabaigoje.

Iš karto po pirmos Gin‘Gas pasirodymo dalies repo grupė JBC paruošė savo atgimimo bombą – keletą naujų kūrinių, kurie bus pirmą kartą atliekami viešai. Iš karto po jų savo koncertą tęs grupė „Gin‘Gas“. Na, o vakaro vinimi taps šiaulietiško slengo repo grupės „3sun-C“ pasirodymas, kurį jie dovanos miestui ir judėjimui „Pietinis yra visur“.

 

Viso vakaro metu, o gal ir ilgiau veiks fotografo Rolando Parafinavičiaus inicijuota Fotoparoda „Nevaryk ant Petinia“.

Ką dar galėsite veikti? Ogi stebėti Šiaulių televizijos 25-mečio filmuką ir pasveikinti savo miesto televiziją su jubiliejumi, vyks CD, USB, knygų, audioknygų pardavimai, pristatymas, susitikimai ir prisipažinimai meilėje autoriams, parašų dėjimo akcijos ir nuotraukos su gerbėjais, suvenyrų medžioklė – visa tai rimčiausiame „Funkit Velykų“ renginyje Šiauliuose. Todėl, nepraleisk!

Nėra geresnės vietos atšvęsti gimtadienį TAIP ar pradėti ilgąjį savaitgalį!

Bilietai parduodami Muzikos prekių parduotuvėje Varpo g. 25, o renginio dieną vakare Havana klube. Bilietai ypatingi, kuriuos pagamino Branduolinis ir Giftika!

 

Daugiau informacijos:

http://gingas.lt

 


https://www.youtube.com/watch?v=7Oq7OcpQGMc
https://www.facebook.com/GINGAS.LT/?fref=ts

2017 balandžio 12 d.