Gražiausi Lietuvos parkai, pažintiniai takai ir kitos lankytinos vietos

Gražiausi Lietuvos parkai, pažintiniai takai ir kitos lankytinos vietos

Mėgstantiems leisti laiką gamtoje ir norintiems pabėgti nuo miesto šurmulio, pateikiame sąrašą vietų, kuriose atsiveria nuostabūs peizažai.

Pavilnių regioninis parkas

 

 

Nuostabaus grožio parkas Vilniaus mieste. Pavilnių regioninio parko širdis – Vilnios slėnis. Pūčkorių atodanga – tai unikalus geologinis paminklas. Galite apsilankyti buvusio malūno teritorijoje, kur šiuo metu veikia restoranų ir pramogų tinklas “Belmontas”, o šalia teka Belmonto krokliai.

 

Olando kepurė

 

 

Ar esate buvę prie Olando kepurės? Šioje vietoje atsiveria nepakartojami vaizdai ir Baltijos jūros horizontai.

Olando kepurė – 24,4 m aukščio skardis  Baltijos jūros pakrantėje, Pajūrio regioniniame parke, 2 km į šiaurę nuo Girulių, prie Karklės. Prieš 12–15 tūkstančių metų jį suformavo Baltijos ledynas. Tai parabolinė kopa, supustyta ant moreninio gūbrio.

 

Europos geografinis centras

 

 

Ar žinojote, kad Europos geofrafinis centras yra būtent Lietuvoje? Šioje vietoje 1997 m. gegužės 24 d. už 25 km į šiaurę nuo Vilniaus, tarp Purnuškių ir Bernotų kaimų atidengtas Europos geografinė centrą žymintis akmuo. 2004 m. Europos geografinio centro vietoje buvo pastatytas skulptoriaus Gedimino Jokūbonio sukurtas paminklas – balto granito kolona su žvaigždžių karūna viršūnėje.

 

Varnikų pažintinis takas

 

 

Jei norite pabėgti nuo miesto šurmulio ir pabūti žmogaus nepaliestoje gamtoje, rekomenduojame pasivaikščioti Varnikų pažintiniame take. Pažintinio tako ilgis – 3,5 km. Jame įrengta 10 informacinių stotelių, kelios poilsio vietos su suoleliais ir/ar pavėsinėmis.

 

Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas

 

 

Dūkštų ąžuolynas – tai pats didžiausias ir vienas seniausių natūralių ąžuolynų visoje Lietuvoje.s. Čia įrengtas pažintinis takas, kurio vientisa medinė danga neleis pasiklysti ir suteiks galimybę keliauti patogiai – nesušlampant kojų. Take pamatysite ne vieną dievų, deivių ir kitų mitologinių būtybių skulptūrą. Tako ilgis 2,3 km.

 

Trijų kryžių kalnas

 

 

Nuostabi vieta pačiame Vilniaus centre, kur atsiveria pasakiška Vilniaus panorama. Rekomenduojama norintiems pabūti gamtoje, bet nenutolti nuo miesto.

 

Verkių regioninis parkas

 

 

Dar vienas parkas Vilniaus mieste, kurio grožis atsiskleidžia būtent rudens sezonu. Nuostabūs miškai ir rudeniniai medžiai, ant Neries kranto stūksantis Verkių ansambls. Taip pat galite keliauti Kryžiaus keliu, kurio ilgis 7 km.

 

Saidės pažintinis takas

 

 

Nuostabus Saidės pažintinis takas, visai netoli Vilniaus, šalia nuostabaus grožio Saidės upelio. Visai šalia yra Stirnų piliakalnis, Aukuro akmuo, informaciniuose stenduose galite paskaityti apie slėnio atsiradimą ir jo mitologiją.

 

Merkinės piliakalnis

 

 

Merkinės piliakalnis, ant kurio užlipus atsiveria tobulas vaizdas – nuostabūs Dzūkijos miškaI ir Nemuno kilpos.

 

2019 balandžio 02 d.